Šećerna repa 2017

Na ovako hladnom jako sporo. Ali nije bilo hladno do danas. Plus najavljuju posle ovog zahlađenja ponovo toplije vreme.
 
Pala digestija u proseku skoro za 1,5 procenat. Moja četiri uzorka digestija 17,1 17,45 16,8 i 16,9. Tešina 60 repa prosek oko 750 grama, na jednoj njivi mi je prosek oko 650 grama, a na drugoj 850.
Kod komšije digestija 15,95 i 16,25. Repa oko 650 grama teška u proseku.
 
Kod nas se radi stalno
5bf33cd9c4cb97aad0b4f9ab202a637f.jpg
c9d3767f40f56de44000146f48faf101.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ovde za vrbas neka frka sa prevozom, nece da voze jer ih navodno policija kaznjava, zbog pretovara ,ako tovare regularno onda nisto od zarade a mi i dalje cutimo i radimo.
 
Pa baš da ne zarade kada normalno tovare, neverujem. Prošle godine se par njih hvalilo da su za sezonu repe zaradili i preko 2m dinara čisto sa jednim kamionom, pa im se osladio pretovar.
 
Policija postavlja vage i mere ih sve redom. Upucen sam u cenu prevoza i kada tovarite 24t koliko smete po zakonu onda radite za gorivo amortizaciju i vozaca. Clan Steco ako je jos u tim vodama moze da vam napise cene prevoza da vidite koliko su lose.
 
Prekljuce su vozaci iz pecinaca zaustavili prevoz. 120 kamiona je doslo u seceranu. Svi puni i obustavili su prevoz. Stajali su skoro 24 sata. Ali su i nastavili. Verovatno su se dogovorili. I dalje se tovari ko i pre. A neznam sta su i koliko isposlovali

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
na 40 kj,platice 37.8t/ha digestija 16.4
na 10 kj svega 5 kamiona..ceka se rezultat...
ostaje jos 14 kj za kraj oktobra
 
mucobueno, da vi niste mozda bili u calmi pre 15tak dana. Vadila se repa kod mihajlovica, upravo sa holmerom koji je velicine ko vas a bila je i ropa utovarivac?

pitam jer je ovo prva godina da zadruga nije vadila repu sa svojom mehanizacijom...
 
mucobueno, da vi niste mozda bili u calmi pre 15tak dana. Vadila se repa kod mihajlovica, upravo sa holmerom koji je velicine ko vas a bila je i ropa utovarivac?

pitam jer je ovo prva godina da zadruga nije vadila repu sa svojom mehanizacijom...
Druga godina brate galicije. Kad su kupili nasu ekonomiju dobili su i holmera. Pa su ga stedili i oni sad vade svojom masinom. Nisam bio ja.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Код нас су први пут са њим радили. Прошле године су вадили исту ту репу са вадилицама старим 30 година које су остале из времена социјализма. Зато сам питао јер је холмер исти, а о куповини нико ко ради код њих није ништа причао, па сам претпоставио да су можда платили да им неко повади репу...Хвала друг на одговору...
 
Код нас су први пут са њим радили. Прошле године су вадили исту ту репу са вадилицама старим 30 година које су остале из времена социјализма. Зато сам питао јер је холмер исти, а о куповини нико ко ради код њих није ништа причао, па сам претпоставио да су можда платили да им неко повади репу...Хвала друг на одговору...
Bio jei holmer u calmi prosle godine. Pouzdano znam.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Što se pretovara repe tiče to se odobrava u vladi(sećate se da je mk društveno odgovorna firma )Mi se godinama nadamo da će nam zabraniti ali nažalost ni ove godine ništa.Na dogovor (informisanje šta će nam smanjti) o prevozu pozvali nekog lika iz bg za logistku i on napravio cenu manju za 17% nego prošle godine na bazi prevoza 35t repe , što je ušteda od 2000 din po turi za šećeranu.Tako je i urađeno,a vozači su podigli još jednu dasku i sada malo ko ne zakuca vagu od 60t!Zato štrajkuju ako imaju kome.Policija ima pravo jedino da trži da su pokriveni što i jesu.
Inače kad prođe kampanja preko te ista vage ni u jednom pracu nemože se preći preko 40 t ni kile.
 
U prošli četvrtak odvežena. Prosijek 3,14 v/kj čiste, 16,55 digestija. Šta je sve ljetos preživila na kraju je ispala i dobra.
 
Becarino,posto se na razumem a sejem je sledece godine na skali od 1 do 10 ovi tvoji rezultati koji bi bili broj? :osmeh:
 
Nazad
Vrh