Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje pa pitam ovdje. Možda neko od repara zna koji ležaji idu u diskove majevicine vadilice za repu. Imam katalog iza utovarivač i za sjekač a baš za vadilicu ne a nisam u mogućnosti da rastavim disk pa da vidim.
 
Mi polako privodimo analize kraju. Danas rekord u sadržaju šećera preko 21%. Istina repa je malo odstojala u hladnoj komori, ali 21 je 21. Inače rezultati iz ogleda variraju od 17 do 19. Prinose ne znam, čekam da mi jave iz službi.
 
dal zna neko ko prevozi sirove repine rezance,da donese na farmu,ili neko dal neko ima broj telefona od prevoznika nekog koji to radi?
 
Evo mene s informacija s naseg terena. Do sad smo uspeli izvaditi 85 kj s nasim malim svrcom. Za sad se drzi ko pravi. Nesto se pricalo o kraju kampanje za 10-ak dana, al sad sam cuo da je produzena, niko nezna do kad, tj nece da kazu, mi cemo i dalje vaditi ovim tempom, pa pred kraj angazovati nekoga ako budemo morali. Hteo sam da pohvalim dve sorte secerne repe, za one koji ostaju u ovoj prici i sledece godine. Prva od njih je original, mislim da je vredna pomena, ove godine je iznela iako je susno maksimum. a Druga je od KWS-a Alfonsa, imali smo ju na ogledu, medju stube-ovim sortama, i bila je za klasu bolja. secer jos uvek neznam, ali saznnacu za koji dan. Karakteristika koja mi je nekako najpre zapala za oko je to da obe ove sorte imaju malu glavu iako su siroke i krupne. time mislim da ima odmah manje odbitke.
 
@mucobieno
Da li si uspeo da prebacis 60t/ha jusa sa originalom u ovoj godini?

Kod nas na najboljim njivama 6 vagona/ha je top prinos. Mnogo cesce je 4-4.5 vagona/ha. Koliko sam bio za repu jedno vreme, poredeci koliki je rizik nicanje, pipa, korovi, cerkospora i sa druge strane prinos x cena, mislim da je tanka linija profita.
 
Da obe sorte su prebacile taj prinos ove godine. S tim da je alfonsa posejana samo u ogledu, ali kad se sve izracuna tako je.
 
@krstic
Mozda nisam bio jasan. Ako profit koji mogu ostvariti sojom i kukuruzom treba da vijam repom izem ja tu rabotu. Prosto je - kukuruz, soju je jednostavno proizvesti. Ako u toliko zahtevnoj proizvodnji kao repa ne ostane BAR 50 posto vise nego na kukuruzu, nek mi neko navede zasto je onda sejati? I da, na 4 vagona/ha ostane toliko da kupis flasu soka i 2,3 plasticne case...
 
Hm, zasto bi imala? Zabranjen je izvoz, monopolista MK moze da radi sta mu se hoce. Drzava je toliko trula i korumpirana da viktorija, mk rade sta hoce.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh