Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@becarina
Znam da sam otkrio toplu vodu. Hr seceranama se isplatilo da plate bolju cenu, plate skuplji prevoz i opet imaju profit - sto ce reci da nama Kostic skida kozu sa ledja.
 
Da budem iskren, ne vidim razliku izmedju secerana ovde i kod komsija. Mada izgleda da su secerane ovde za nijansu bolje jer ipak ima dovoljno posejanih povrsina. To sto se kod komsija ne seje dovoljno secerne repe, je iskljucivo krivica njihovih secerana, koje zbog svog loseg rada dovode sada do uplitanja politike. Nemaju repe i ajd da uvezemo iz Srbije, a subvencije ce se uzeti od Hrvatske za uvoz. Mislim, sve poremeceno. Normalna je mera zabrane izvoza iz Srbije, jer zasto bi Srbija odrzavala kvotu druge konkurentske drzave. Opet sa druge strane, sa subvencijama komsije mogu vise da plate, nego ovdasnji sto je na neki nacin damping.
 
@krstic
Mozda nisam bio jasan. Ako profit koji mogu ostvariti sojom i kukuruzom treba da vijam repom izem ja tu rabotu. Prosto je - kukuruz, soju je jednostavno proizvesti. Ako u toliko zahtevnoj proizvodnji kao repa ne ostane BAR 50 posto vise nego na kukuruzu, nek mi neko navede zasto je onda sejati? I da, na 4 vagona/ha ostane toliko da kupis flasu soka i 2,3 plasticne case...

Jedan moj kolega iz susednog mesta zavrsio vadjenje repe prosecan prinos na 47 kj. 14000 kg. po kj. cena 40 e.(protivvrednost srednji kurs) plus pdv. koliki je tu gubitak po kj.:sta:
 
@marko22
Zasto nasa drzava nije zabranila i izvoz secera ako je zabranila izvoz repe? Svi treba da su u gubitku sem Kostica. Ne krivim ja njega, vec korumirane politicare koji omogucuju takvo poslovanje.

@dr gruja
Sa 1.4 vagona/kj ne bih mu bio u kozi...
 
@bojcetic,

Mera je logicna sa aspekta da ne treba popravljati njihove kvote, i sa aspekta da treba izvoziti finalni proizvod, takodje i da povecamo nase kvote. Nelogicna je sa aspekta da neko placa vise sa strane, ali to je zahvaljujuci subvencijama i prikrivenom dampingu. A najgore je sto se mi raspravljamo za secerane ciji su vlasnici grci, italijani, i ovaj nas sa raznih ostrva. Sve u svemu crna komedija, do koje je doslo usled kriminalizacije u dve drzave.
 
Cena će biti dobra ali problem je u prinosu. Mnogi odustaju od setve naredne godine tako da bi šećerane trebale da preduzmu adekvatne mere u suprotnom neće imati dovoljno sirovina za narednu kampanju.
 
Cuo sam, nije zvanicno da ce za sledecu godinu garantovana cena prilikom sklapanja ugovora biti 400e + pdv, zbog toga ja mislim da ce se sejati repa i u 2013.
 
Ja sam čuo 500 € za sledeću godinu . A za ovu 4.6 din + pdv . Inače danas završena repa prosek 36 tona plative repe po kj .
 
Da vas nesto pitam. Da li i kod vas odnesu kamioni repu, i posle vam samo jave iz secerane koliko ste imali srbs prinosa?
 
ja danas bacao vestak za repu za dogodine na jednoj sam i bacio i kompletan azot da vidim kako ce to izgledati inace dzombara u pitanju jel neko to nekad radio kakva su iskustva
 
to ti je najpametnije sto si i mogao uraditi.inace ceo fosfor,kalijum se bacaju u jesen zato sto su to sporiji elementi ciji joni sporiju idu u dubinu,azot se primenjuje u jesen ali samo 70% od ukupne kolicine(iskljucivo urea,nikako KAN ili AN) da bi ti najveca kolicina azota bila na dubini od 90cm kako bi se mogao usvajati od strane biljke i u uslovima suse,ali u ovakvoj susnoj godini treba primeniti celu kolicinu azota ponavljam uree u jesen.Ne govorim na pamet agronom sam po struci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh