Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nismo prekinuli, nego nisu poceli sa radom, a morali smo repu da izvadimo, jer je bilo trule. Svaki dan odlaganja bi bio gubitak.
 
juce drug izvadio repu,prinos jos ne zna tacno jer je ostalo da se izvazu jos dva kamiona...
zanimljivo je da repa prosla kroz gebu i da su mu odbili 14% na necistocu!
cena 40e + pdv po toni!
 
interesuje me zasto vec neku godinu kukuruz na repistu bude jako los,sto je slucaj i ove godine?Kod nas u selu,zbog plodoreda rade repu da bi kasnije tu sejali kukuruz, koji na repi bude dobar..Medjutim i ove godine i prosle tu su bas najgori kukuruzi.Sta se to desava ne znam...Mozda je off a mozda i nije nek odluce nadlezni organi?
 
interesuje me zasto vec neku godinu kukuruz na repistu bude jako los,sto je slucaj i ove godine?Kod nas u selu,zbog plodoreda rade repu da bi kasnije tu sejali kukuruz, koji na repi bude dobar..Medjutim i ove godine i prosle tu su bas najgori kukuruzi.Sta se to desava ne znam...Mozda je off a mozda i nije nek odluce nadlezni organi?

ne rade oni repu da bi radili kukuruz...
repa iz zemljišta izvuče dosta hraniva,a i struktura zemljišta posle nje nije dobra...
repa je najgori predusev za bilo koju kulturu,tako da se uvek oseti (ma sta posejao) sledece godine...
 
rade repu zbog zarade, jer je jedino najbolje resenje kad je plodored u pitanju a da ima neke zarade.Ja garantujem da kad bi moglo kukuruz na kukuruz da se radi da bi u mom selu bilo 10posto drugih kultura.
E sad repa izvuce dosta hraniva slazem se,a kako je do pre par godina uvek najbolje radjalo upravo posle nje?
bas bih voleo da cujem misljenja iskusnijih paora?
Kiraj bi tu mogao da da neko misljenje bez obzira sto ne seje repu?
 
Najprostiji odgovor za zadnje 2 godine je SUSA.
Tako rekose stariji ljudi od 2 druga dedovi,jedan je ceo vek radio kao traktorista u seoskoj zadruzi i sad radi zemlju,od drugog drugara deda ceo vek kuci radi dosta zemlje i seje repu svake godine i kazu ljudi kad je kisna godina posle repe je sve najbolje,kad udari susa nista ne valja.
 
Posle repe bude uvek odličan kukuruz, ali ako ima padavina. Dugo se kukuruz pati u početnom porastu, ali kasnije "prešiša" sve ostale... Ako ima kiša.
 
interesuje me zasto vec neku godinu kukuruz na repistu bude jako los,sto je slucaj i ove godine?Kod nas u selu,zbog plodoreda rade repu da bi kasnije tu sejali kukuruz, koji na repi bude dobar..Medjutim i ove godine i prosle tu su bas najgori kukuruzi.Sta se to desava ne znam...Mozda je off a mozda i nije nek odluce nadlezni organi?
A sta sam ti ja rekao pre jedno 2 i po meseca.Da su losi i da ce da budu najgori!
 
rade repu zbog zarade, jer je jedino najbolje resenje kad je plodored u pitanju a da ima neke zarade.Ja garantujem da kad bi moglo kukuruz na kukuruz da se radi da bi u mom selu bilo 10posto drugih kultura.
E sad repa izvuce dosta hraniva slazem se,a kako je do pre par godina uvek najbolje radjalo upravo posle nje?
bas bih voleo da cujem misljenja iskusnijih paora?
Kiraj bi tu mogao da da neko misljenje bez obzira sto ne seje repu?
Nemam iskustvo sa repom ,razlozi zašto je kukuruz loš posle repe ?? Verovatno je tačno što su ostali članovi napisali,nedostatak padavina .
 
Kod nas kukuruzi posle repe imaju oko 1t/kj. Prosle godine su uzeli ljudi lepu paru na repi, medjutim ove godine su u minusu na kukuruzu a i ovogodisnje repe pitanje da li ce biti zarade. Pun pogodak se pokazalo sejanje psenice na repiste prosle godine, jer je repa bila rekordno brzo zavrsena.
 
Kad ste vec skrenuli malo sa teme da dodam samo da suncokret bude odlican posle repe.Jednom sam(mislim 2008 sejao sunc. posle repe i samo tad imao 2600kg po lancu,e sad da li zbog preduseva ili neceg drugog neznam.
 
Tada sam i ja kupio parcelu od 5 jutara koju sam radio u zakup prvu godinu . Ceo rod na vlasnikov račun. Ne sećam se tačno koliko je bilo ali znam da sam je radio prvu godinu u zakupu i borio se sa čičkom jer ga je bilo kao go**na pa sam 3 puta nagrtao suncokret. U pitanju je bio Barolo.Gazda je 2007 obroa dva bunkera zmaj jednorednog berača i "otarasio" se njive.
Sada se verovatno kaje.
 
Kod nas ekonomija ima 19-22t/kj. Kad se uzme koliko kosta proizvodnja nema sanse da su u plusu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh