Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ja sam i bacio 8 16 24 u kolicini 320kg i ureu 160kg po kj
 
@saleso
Ko je proizvodjac 8-16-24? Na ugovor si uzeo ili za kes (koliko je za kes?)?
Kod Kuma bacanje kompletne uree na jesen se pokazalo jedne godine odlicno, dok 2010 katastrofa - pobegao mu azot u dubinu i repa nije mogla da ga usvoji.
 
proizovdjac je zito media kula ne znam cenu uzeto na ugovor bolje je tako jel mi cena bude kao u radnji i manje a kasnje mi jos vrate 8% pdv naknade pa izadje jeftinije
 
Ja sam pre neki dan zaorao za repu 400kg 8.16.24 proizvodjac u Vukovaru neka firma cenu neznam
Danas obisao ovogodisnju repu i nadam se nekom prinosu repe od preko 3vagona po kj repa je nenormalno krupna za ovu godinu jedino sto je redja
 
Treba se nadati ali sve će reši ona bez duše=vaga. Inače ove padavine repi koja je zdrava sigurno će dobro doći.
 
@miroslavk
Rekao mi je Djele da si bio po KCL u Staparu. Mogao si se javiti, ja sam isto bio u Staparu za vikend!
 
Sa ovim kišama repi koja se nije osušila raste lišće i nečistoća a opada šećer.Sada je većinom 16% a pre 15 dana 18% tako da je to tu negde.Mi 20 jutara nismo ni vadili (obradovali ovce) a ovo što vadimo prinos oko 15 t. po kj.,nečistoća 15-20 uz obavezno prebiranje suve i trule .Ove godine gubitak ali sejaćemo opet.Inače učestvujem u prevozu repe pa prilično imam uvid u stanje repe šire.Najbolja je u potezu Maglić-kisač -kulpin -temerin,Ubečeju solidna do dobra,u banatu šareno,u sremu srednje loše.Govorim o dnosu kvalitet -prinos.Inače ima mesta gde je prinos dobar ali odbici 30-50%.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh