Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kopka te Roberte, dal' ne bi zaradio koju kintu više...
 
Izgleda da smo mi ovde u Sremu najveci karakteri skoro niko je ne seje vec godinama kod mene u selu,seju je u ataru samo njih par sa strane koji dodju i par iz sela sto su culi da je lane bilo 1000e po jutru pa bi sa 2kj da uzmu lovu kao na drugih 10kj.
 
treba biti uporan, ipak ovde je mnogo starijih od mene, pa bi oni to i trebali bolje znati, mi cemo sejati i sledece godine, ali povrsina se jos nezna.
 
Sejaču samo što mogu kuči da čuvam ....... pravim podno skladište ništa ne dam lopovima , garantujem da ovako razmišlja 80 % poljoprivrednika . :ppozdrav:


Inače još nisam počeo da vadim repu .
 
Šandore,kod nas na pola atara prinos kukuruza 0kg.Šta više nećemo sejati kukuruz:sta:.Prošle godine smo imali 76tplaive repe po ha,a društvo(lopovi)za otkup je uvek isto i ne možeš ga zaobići.MKne kupuje samo repu i veselu travu kad bi sejali ,oni bi bili najveći otkupljivači.Ne postoji mogućnist da oni prođu loše a mi dobro,jedino kada baš dobro zarademožda malo i nas sunce ogreje.Oni skladišta ne grade nego preuzimaju gotova i kako ti možeš tu biti dobar,a za neku ozbiljnu količinu uvek naletiš na njih.To je naša tužna priča kojoj se ne nazire veseo kraj.
 
stigao izvestaj

460t. prljave na 12 kj.
415 ciste sa 9,8 necistoce i 17,1 digestije
obracunato po 4,5 din.:osmeh:
sorta giraf
 
Poslednja izmena:
Ne smem ni da napisem koliko smo mi predali repe. Malo više od dva vagona po ha jus kvaliteta, nečistoća od 22 do 24,5%. Digestija od 13.92 do 16.92. U prvoj izgleda upala neka trula. Dve sorte smo imali, KWS Ivana i NS Vera. Nisam vagao i merio ih, tako da ih ne bi poredio, na oko i nema neke razlike, a mislim da se nije osetilo ni po prinosu. Nisam nosio na analizu u Institut, jer nam laboratorija još nije počela sa radom. U svakom slučaju sa MK nećemo sarađivati više.
Prečišćena repa je imala nečistoću oko 16, a digestiju 15.92.
 
Prinosi su kod nas sareni, rekord je 3,7 vagona po kj, a ima i od 1 vagona. Mom drugu su vratili repu da je prebere, inace je imao nesto preko vagona. Ja sa svojom nisam na nuli, kako sam prvo mislio, nego sam u minusu, ali jbg, peglacemo se preko nekih drugih kultura.
Inace su ovi koji su meni prevozili "slucajno" izgubili iz kamiona par tona repe, pa je posle neko to pokupio isto "slucajno".
 
Poslednja izmena:
@sandor
Slicno razmisljamo!

Sledece godine cu sejati trecu godinu kukuruz na kukuruz, samo u najprljaviju njivu cu soju. Po cenu da mi dijabrotika 50 roda unisti! Lopovima ne dam na oci da me kradu.

@KR

Kad pogodis godinu zarada na kj repe je kao sa 3kj kukuruza, MEDJUTIM treba pogoditi kad sejati, a kad preskociti. Proizvodnja je jako skupa po jedinici povrsine - troskovi dosezu 20t po kj. Sta u slucaju kao kod @DusanA?

Uslovi da bi ja sejao repu: finansijsko zaduzenje za repromaterijal, zagarantovana cena od 5 centi - iskljucivo vezano za evro.

Jos nesto. Svaki sledeci usev na repi ima pad prinosa. Ove godine kod nas imaju oko 1t/kj kukuruza na repistima. Sad to uporedite sa 3-5t/kj gde je predusev kukuruz, soja, psenica...
 
Mi sejemo i dogodine. Iako smo neslavno prosli. Jednom smo se presli i nismo je sejali, a godina bila ekstra, a i fabrike šećera.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh