Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam cuo tu pricu oko repe i kako vracaju. Pa oni nisu normalni, jer covek koji je bas dosta seje sledece godine nece sejati ni 5% od ovogodisnjih povrsina. Verujem da je tek mali nece sejati uopste. Sta li samo pokusavaju, verovatno da spuste cenu grcima i da ih oteraju. Izgleda da ce ako treba rizikovati i dve tri godine, jer ovakvi potezi vracaju ovu proizvodnju na jako niske grane. No zanima me, ovaj nikako da objasni kako je moguce da za nase trziste bude secer skuplji nego za izvoz. E, kad mu se dozvoljava tako nesto, sasvim je normalno da izgubi kompas i krece dalje sa destrukcijom.
 
Ne mora ručno, samo na prečistač. Zbog gluposti ih vratili. Naišao direktor fabrike u momentu kada se nešto pokvarilo, a naš kamion bio na istovaru. Istovarili pola i vratili ga nazad. Kreteni. Odmah zatim kao i drugi nije dobar. Nemam još uvek rezultate, a sutra rano krećem na svadbu u Ivanjicu, tako da rezultate možete očekivati tek od ponedeljka. Nažalost u firmi analize počinjemo da radimo tek od sledeće nedelje, tako da nisam imao predstavu o sadržaju šećera sa te njive.
 
2009 g smo mi tako prosli vratili jedan kamion i onda sve rucno prebirali pa vozili traktorom u Pecince u "SUNOCO" pa nam onda tamo fino odbijali 50% i od tada sa lopovima vise neradimo
 
Mi smo sutra na redu za vadjenje, prinosi su na nekim parcelama 1.5 vagon po kj, do 2,5 vagona, najbolja do sada u selu je bila 3,7 vagona plative po kj.
Cuo sam da ce secerana korigovati cenu na vise, ali ne onoliko koliko su planirali pre nego sto je zabranjen izvoz. Znaci, bice korekcije cene, ali ne za mnogo.
 
Ako ne daju korektnu cenu ja je neću sejati ......... mada im ne znači puno mojih 1200 tona repe ..............
 
Citam vase poruke i razocarenje. Dogodine sam planirao sejati repu. Kako mi se cini, ako ne plate BAR 50e/t nek je seje Kostic sledece godine, ja necu.
 
Sledeca godina je nova prica, oni ce preko zime da izadju sa cenom za sledecu godinu. Znam barem njih 10 koji su rekli, repa, nikad vise, pa su se preko zime, kada su culi nove uslove ipak predomislili. Ja mislim da ce podici cenu, ali ne vise od 45 centi, a 50 bi bilo vec dobro. Sa trenutnom cenom od 36 + pdv, mnogi nece imati nikakvu dobit, sto i MK zna. Videcemo jos, tek je pocelo.
Ja za sledecu godinu planiram da sejem mnogo vise nego ove.
Za vadjene smo pomereni ponovo na sutra poslepodne, nesto im se kvario kombajn.
 
Nikada nisam radio sa repom,tesko da cu i raditi,ali me jedna stvar interesuje.
Naprimer,potpisao je neko,ugovor sa seceranom iz Kovacice (ili bilo koja druga secerana),ko placa transport iste i ko placa vadjenje repe ako se sa holmerom radi?
Kako ide uopste ta procedura?
 
Nikada nisam radio sa repom,tesko da cu i raditi,ali me jedna stvar interesuje.
Naprimer,potpisao je neko,ugovor sa seceranom iz Kovacice (ili bilo koja druga secerana),ko placa transport iste i ko placa vadjenje repe ako se sa holmerom radi?
Kako ide uopste ta procedura?
kad si potpisao ugovor nemoras nista da platis sem nafte,sve troskove oko vestaka,hemije i vadjenja ti skinu na kraju sa predate kolicine repe
mozes da puknes sa prinosom a mozes i lepo da zaradis
moj stari je probao pre 15-20 god. dva puta i lose je prosao i odustao je od repe a mene je to uvek interesovalo pa sam tako i otkrio ovaj forum i probao koristeci ove informacije
prve godine sam imao 5 ha.a sledece 2 god. 10ha.dogodine je plan 20 ha:ppozdrav:
 
Gde to kod vas.Otkad je 4din=42e.Posle zabrane izvoza postoje tri kupca ,neće ni da zovu za slobodnu repu ,nego čekaju da se sami jave.Ko da onda poveća cenu.Nama je podbacio rod ne njima.Oni plaćaju ono što izvagaju .Kole već vraća sa vage kao ima trule.Žabalj počinje u ponedeljak pa ćemo videti šta se desilo ove godine sa repom šire.Mi u Šajkašu ćemo ostati kratki šećerani za repromaterijal ,neke parcele nećemo ni vaditi.Sledeća godina nova priča::vadjenje_repe::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh