Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jer može sad na deponije pošto je još relativno toplo? Možda pokrivaš onom specjalnom folijom?
Ima li smisla sad prskati protiv cerokospore? jer već je prošao skoro mesec od 3 tretiranja.
 
Ovo je bila narucena kolicina ree, pa je odmah i tovareno, jeste vrucina, ali ko jos ima folije za pokrivanje? sve bi preko noci nestale. Juce je deo tovaren, a deo sutra, pa cu dobiti rezultatr i sve vam saopstiti, imam malo slika, kacicu kasnije kad se odmorim.
 
Ono od repe sto je uradjeno u Crepaji juce i danas ima rod od 2.5 do 3 vagona plative repe. A za Dolovo sam cuo da je na jednoj tabli bilo 1,5 vagona.
Ja sam danas obisao moju repu i pocela je i kod mene da truli, (prosle nedelje nije bilo trulezi), tako da ce u narednih 10-ak dana, kada dodje red na nas i nasa biti izvadjenja, ocekujem i ja gore napisani rod. Treceg prskanja od cerkospore nece na zaliost ni biti.
Inace iz Kovacicke secerane zovu kooperante i pozuruju ih za repu, posto je NEMAJU dovoljno za proces proizvodnje, i nacuo sam de ce cena, s obzirom da su svi drugi proizvodi poskupeli, sigurno i za repu biti korigovana na vise.

2012-09-02-13.jpg

2012-09-02-8.jpg
 
sinoc dosao iz pecinacke secerane da malo odmorim ujutru idem ponovo da zamenim kolegu oni su zatrpani sa repom puna prizma u secerani nema gde da se kipuje
 
Ove sa slike su i vise od 50 % podbacile, ali predpostavljam to je ono sto ispada kroz resetke i ostalo je na njivi.
Evo slika sinoc obecanih, malo me san poneo. :haha: :spavam:

 
Danas je natovarena. kad dobijem izvestaj javim rezultate. Inace secerana je imala neki zastoj od dva dana cini mi se , neka turbina im je crkla.
 
Prinosi u Crepaji od 2,5-3,5 vagona plative repe...Jos ce biti i solidan prinos!Po meni bolje sto pre vaditi,digestija je sigurno dobra,nema puno prljavstine a sto duze stoji moze da navuce trulez!Ja da imam odmah bi vadio...Ona da uradi jos nesto za mesec-dva nece sigurno!
 
kako ce sad ova zabrana da utice na cenu repe?
zasto ako vec stite cenu secera ne zabrane i izvoz gotovog proizveda tj secera?
Svi su isti,blokade im ne ginu....
 
kako ce sad ova zabrana da utice na cenu repe?
zasto ako vec stite cenu secera ne zabrane i izvoz gotovog proizveda tj secera?
Svi su isti,blokade im ne ginu....
Znas i sam kako.Kada nemas konkurenciju a ti diktiras uslove a + svi tu repu moraju tebi predati...Pa ti vidi?!Ako im je stalo do kooperanata i da imaju i dalje garantovane povrsine za sledecu godinu oni ce izaci ljudima u susret i podici cenu na prihvatljiv nivo,ako su oholi i bezobrazni kao sto su "cesto" bili oni ce se drzati ugovora i odrapiti ljude kao majm..e a od januara ce obletati po selima i traziti ko ce im sejati repu po 50 euro/tona + cuda-muda stimulacije,besplatno seme,djubrivo po super paritetima i stara prica!Ne sejemo je vec 8-9 godina,dok smo sejali imali smo u to vreme rekordne prinose sa starim sortama pa cesto i preko 4 vagona ciste repe po k.j ali od kada je Kralj Celavi Kostic zajahao vise ne...
 
Tom zabranom izvoza sam ja izgubio i poslednju nadu da ce biti povecanja cene, ocekivao sam da hrvati malo zatalasaju trziste, pa da kole plati vise, sad za to nema mogucnosti, a bojim se da ce poceti i necistoce da budu vece.


Naime danas sam dobio izvestaj za ono do sad izvadjeno. prinos je oko 3,1 vagon jus repe po kj, a digestija je 17,5 u proseku.
 
Žao mi je što se ovako nešto desilo vama koji sejete repu. Ranijih godina smo sejali dosta repe (procentualno u odnosu na površinu) ali zbog ovakvih i sličnih sranja smo odustali pre par godina.
 
Mi danas izvadili repu i odneli u vrbas. Onda nam nisu primili dva kamiona od cetiri i vratili na prizmu da se kao preciste. Ima malo trule repe, ali ništa strašno. Biće oko 3 vagona čiste repe, ali po ha. Pre dve godine sa iste njive je otišlo 8 kamiona, ove 4. Jedina nada za iduću godinu su mi senćani. Sa ovim pederima sam bio prinudjen da radim, jer su jedino oni bili voljni da je sada izvade. Dosta repe je izgubilo list, a bilo je i po koja oaza trule repe i nije bilo razloga za dalje oduglovacenje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh