Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo slike jedne jako loše repe koja će verovatno biti sa rodom od oko 1,5 vagon po jutru.... Ako ne istruli sva do vađenja.
fotografija0278.jpg
 
Ja sam pisao već par puta , plodored mi je repa-kukuruz-repa-kukuruz-repa . Za sad nemam ni jednu trulu repu , još nemogu da se hvalim sa prinosom tek kad izvadimo . Ali po mojoj proceni imam parcele gde će da bude i do 40 t repe po kj da ne preterujem 50 tona ................
 
Ne zalivam . 250 kg mešanog sam rasturio u jesen po kj ( Eurofertil verovatno si čuo o tom đubrivu ) , 100 kg uree po kj pre setve , posejano 20 marta ........ u maju pre špartanja 100 kg An-a ........... sve ful čisto i na kraju danas i sutra prskam protiv cerkospore po 3. put .
 
i mi smo danas startovali vadjenje, evo malo slika, pa pogledajte lalp je to izgledalo. Prasine ima kao u prici, teranje kombajna je mala maca za ovo.

Prinos je strasan, danas na leru smo izvadili 6 kj, a norma nam je 3,5 sto prevedeno znaci da nasa vadilica je u stanju da izvadi do 30 prikolica na dan, kad je repa bolja manje uradi, a kad je losa vise. na tih 6 kj smo imali 22 zmajevke repe. Prinos za pozeleti....

 
to mu dodje nadam se 8 tona prljave repe po prikolici, i podeljeno na broj jutara. u svakom slucaju manje od 4 prikolice po jutru, odnosno od 3,2 vagona prljave repe. Cena, svi se prave mutavi, niko nece da da vecu cenu dok konkurencija nezakuva. znaci konkretno cekamo hrvacke secerane da dodju i zatalasaju vodu.
 
Pa jto nije lose ako ima 3 vagona i cena 6 din ako bude.
znam da rodi i vise ali na ovu godinu...malo li je
Previse imas onih "ako" Videces da nece da plate 6 mozda ce doci do 5 ali 3 vagona plative repe retko ko ce imati na kraju,zivi bili pa videli! Suncokret je zakon za ovu godinu,kad rodi 24-25 po 55-56 din a ulaganja samo seme i eventualno jedno prskanje-to je posao!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh