Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ima samisla da oko 27. avgusta peskam protiv cerkospore , plan mi je da vadim u oktobru . Inače repa je u dobroj kondiciji (ima pege cerkospore ) očekivani prinos 30 t po kj.

Samo prskajte, ipak bice toplo i u septembru. to je bar moje misljenje, I mi kasnimo s trecim tretmanom, malo smo ove godine razvukli intervale. mada nebi bilo nekih znatnih razlika i da smo prskali svakih 20 dana
 
Sandore, ja mislim da ima, i mi smo planirali jos jedno prskanje pocetkom septembra, ako je repa zdrava, steta je vaditi je rano.

- - - - - - - - - -

Ima li kakvih informacija o repi, vadi li se gde ?
 
Ja sam cuo da kampanja krece od ponedeljka,znaci krece se sa vadjenjem repe...Ja juce sto sam video kod nas nije toliko lose,ali daleko od dobrog!Bice od 2,5-3 vagona po k.j
 
Ako je na Carnex-ovoj zemlji u ataru Savinog sela to je steta da se vadi,jer je zalivao cele godine tj jos je rano.
pa bas ako je zalivan ona moze da se vadi jer je brzo napredovala i odradila svoje,pa ne moze da naraste ko slon...Toliko o buducim strucnjacima..Ne moj da mi brises ovu poruku\
savato ja ne znam sta vise cekaju sa vadjenjem,sto vise cekaju vise gube,ona je njeno odradila sad samo moze da truli,sto se i desava
 
Ne baš punom parom.Lome se mašine a komade zemlje kao beton tvrde holmer ubacuje u bunker.Odustaje se i traže se mekše njive.Navodnjavane se lako vade ali je šteta.MK ima stmulaciju za rane i kasne rokove vađenja.Žabalj bilo planirano 15 sept.ali možda će malo ranije zbog truleži.Inače nama rekli da nema smisla da prskamo u takvom je stanju repa.Prema vađenom uzorku pre neki dan veličina od 300-700g dig.18,6.Čime se vadi repa od 300g valda vadilicom za krompir.Inače zemlja je takva da traktor sa uskim točkovima i nošenom prskalicom od 1000'l ne ostavlja nikakav trag tako da o vađenju nema ni govora.
 
pa bas ako je zalivan ona moze da se vadi jer je brzo napredovala i odradila svoje,pa ne moze da naraste ko slon...Toliko o buducim strucnjacima..Ne moj da mi brises ovu poruku\
savato ja ne znam sta vise cekaju sa vadjenjem,sto vise cekaju vise gube,ona je njeno odradila sad samo moze da truli,sto se i desava
Strucnjace jeste videli kolika su polja,koji su zalivni sistemi i kako ih zalivaju kad mozete da dajete procenu ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh