Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da. dehidracija. repa je dehidrirala, i koren je poceo da odumire. tako sam danas cuo od jednog agronoma. Kod nas se pojavilo na parceli gde repa nije bila sigurno 15 godina. Tako da gust plodored jako malu ulogu ima u tome svemu.
 
I meni. Imamo ju na ogledu, i nadam se da cemo ju uspeti izvagati, naime plan je da Perica donese osovinsku vagu pa merimo prinose.
 
Danas sam prosao pored prizme repe koja se sad vadi.Repa je inace izuzetno sacuvana i odnegovana.Znam kako je izgledao moj pastrnak kad sam imao 2,2 vagona na kj.Ako ove repe bude toliko bice jako dobro.
 
Na zalost nemogu, da je pala kisa do ovoga svega nebi doslo, Ako se krugovi pocnu prosirivati nemas sta cekati, jedino ako kisa padne onda ce oststi na tome. Kostic je poceo svoju repu pre 4 5 dana da vadi, mislis da on nebi cekao oktobar, kad ima svu raspolozivu mehanizaciju, i moze da manipulise kad ce on da vozi svoje u seceranu a kad svi ostali.
 
Danas sam obilazio repu, na mnogim parcelama se pojavila trulez, kazu da ce kampanja da krene od nedelje. Na nekim njivama ima trule repe, koja se lako izvuce iz zemlje, iako se ne vide pecati sa pozutelom repom ??. Ova moja parcela je za sada bez pecata i krugova i sve repe koje smo gledali su zdrave.
2012-08-19-5.jpg

2012-08-19-9.jpg

Ja se nadam da ce biti barem 3 vagona po kj
 
Majstor za prskanje portiv sirka je preskocio jedan red, inace, ova je super cista kakvih ima u okolini, jednoj su sekli travu sa tarupom.
 
Poslednja izmena:
To je slikano u najboljem delu atara. Ova zemlja dosta dobro cuva to malo vlage sto ima. Proci cu i kroz gore predele ovih dana, pa ce biti slika. A dobili smo dosta manje padavina nego svi u okruzenju.
 
259eljn.jpg

x2333l.jpg

Juče ujutro završen drugi tretman od cerkospore fungicidima Impakt 25 sc 0,25 lit i Bravo 1 lit i prihrana preko lista Novalon 10:10:40 2,5 kg sve to po hektaru. Za sada se repa dobro drži i nije bilo preteranog odbačaja listova, i posle ovih zadnjih padavina mišljenja sam da će se i prinos dosta popraviti.

Ova i Nikolina slika kao da su slikane istim telefonom!
Menjajte telefone pod hitno dobre repe a lose slike!:osmeh::ppozdrav: uskoro ce i ::vadjenje_repe:: valjda ce biti i za telefon::novac::
 
Danas između Turije i Nadalja jedan od većih proizvođača počeo da vadi repu i mogu vam reći da baš neizgleda lepo, prinos od oka do 2 vagona po kj.
 
Ako Šećerrane neplate ove godine repu barem 6,oo rsd/kg mislim da će dogodine imati veliki problem sa sirovinskom bazom.
 
Ako Šećerrane neplate ove godine repu barem 6,oo rsd/kg mislim da će dogodine imati veliki problem sa sirovinskom bazom.

U svakom slucaju teska vremena dolaze, da bi oni toliko platili secer ce ici u nebesa, mislim da nije realno toliko ocekivati, puno faktora nas jos ceka do obracuna. jedan od njih je i trulez. Da li ce cika kole pokriti toliki gubitak? ili ce i njega ova susa povuci na dno za sobom, s obzirom da vlast je promenjena.
 
Da li ima samisla da oko 27. avgusta peskam protiv cerkospore , plan mi je da vadim u oktobru . Inače repa je u dobroj kondiciji (ima pege cerkospore ) očekivani prinos 30 t po kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh