Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gledao sam juce repu,po duzini vrste zemlja je ispucala oko nje,uopste mi nije jasno za sta se drzi koren---a izgleda sasvim solidno.
 
Kod nas su kukuruzi na repištima u lošijem stanju nego na drugim predusevima, što se tiče repe ona se još drži ali dokle vreme će pokasti i odrađena agrotehnika.
 
U kakvom je stanju repa najbolje govori to što se između redove repe vidi zemlja. Znači da će rod biti jako tanak, posebno ovima koji su bili optimisti pa presejavali.
Jedino kasne letnje kiše, ili loša i kišovita jesen te kasno vađenje mogu popraviti stvari.
2003. godina je bilo isto jako suva, ali je bilo obilnih jesenjih kiša, te je posle repa navukla vode... To mi je bila godina sa najboljim rodom repe a vađena u decembru.
 
Ja sam juce obilazio repu, lisna masa se smanjila drasticno, sada se vide redovi, velike pukotine u zemlji, repa je odprilike debljine kao mala flasa od coca cole, a cujem da u delu prema Kacarevu, su poceli da se pojavljuju pecati - krugovi sa skroz suvom repom, to je, cini mi se pocetak trulezi. Ako ove godine izvucemo ulozeno, bicemo srecni.
 
rc1u78.jpg

Juce 4 jutra na 260 metara dužine repa dobila 30 litri
 
Do sad se nekako i držala neznam kako ali bliži se kraj mukama.Ista njiva(naša najbolja repa)pre mesecipo i juče.Tuga čoveče:svinja:.Kod nas je sve sad loše ali na repištima je prvo počelo propadanje.
sdc10974.jpg
sdc11034.jpg
sdc11033.jpg
 
Što se navodnjavanja tiče,kad sam juče video jednu moju njivu sa kukuruzom gde bi 30l potpuno anuliralo dosadašnje loše uslove ,imao bi više motiva da njih zalijem jer će cena kukuruza sigurno biti tržišna a repa je već ugovorena i teško će biti pomaka bez obzira na prinos.
 
Ovih dana kod nas uglavnom, rade drugi tretman od Cerkospore. Ja sam prvi tretman radio 4. jula pa mi je nekako rano za drugi. Prema prognozi ocekuje se mozda i kisa u nedelju, te sam sad u dilemi da li da prskam repu ili da cekam da prodju eventualne padavine.
 
Nama je ovih dana 21 dan od pocetka prskanja prvog puta, a u adruzi jos nisu hemiju nabavili, sad moramo cekati dan dva. ali mozda i posle kise cemo prskati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh