Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejao sam i pšenicu, soju i kukuruz. Do sada se soja najbolje pokazala. Ove godine imam kukuruz i pšenicu i proći ćemo katastrofalno. Žita nije bilo ni 20 meteri. Posejano je sejačicom za direktnu setvu, ali posle kiše pred kraj oktobra.
 
mi sejemo kukuruz na repu,2007 je gadno podbacio prinos,a ove godine nece biti nista prinosa kukuruza na repistu.Imali smo psenice na repistu,prinos je bio do 25 meteri po kj.Kako je soja i suncukret podnela repiste ove godine?
 
Kod nas u ataru se dobro pokazalo repa-soja-kukuruz-psenica pa u krug. Posle repe je soja najbolja tj. ostalo bude losije. Posle soje psenica treba paziti na hemiju u soji, tako da je lakse kukuruz tu nema problema. Posle kukuruza repa isto ok, ali je takodje psenica jos bolje resenje zbog korova i optimalne pripreme zemljista za repu.
Seju ljudi repa-soja i to za sada se solidno pokazalo. Dok se sejalo vise ind paprike na nju su sejali repu, to je mozda i najbolji predusev, samo na zalost sve je manje paprike.
 
259eljn.jpg

x2333l.jpg

Juče ujutro završen drugi tretman od cerkospore fungicidima Impakt 25 sc 0,25 lit i Bravo 1 lit i prihrana preko lista Novalon 10:10:40 2,5 kg sve to po hektaru. Za sada se repa dobro drži i nije bilo preteranog odbačaja listova, i posle ovih zadnjih padavina mišljenja sam da će se i prinos dosta popraviti.
 
259eljn.jpg

x2333l.jpg

Juče ujutro završen drugi tretman od cerkospore fungicidima Impakt 25 sc 0,25 lit i Bravo 1 lit i prihrana preko lista Novalon 10:10:40 2,5 kg sve to po hektaru. Za sada se repa dobro drži i nije bilo preteranog odbačaja listova, i posle ovih zadnjih padavina mišljenja sam da će se i prinos dosta popraviti.

Naš clan Mića ima dobru repu ali loš telefon za slikanje :haha: evo iste te negove repe slikane danas sa mog tel.(mada nije ni moj baš neki) :ppozdrav:

abcd0055.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Ja sam sinoc uradio drugi tretman protiv cerkospore iako nisam nasao ni jednu pegu na liscu moja repa se isto odlicno drzi za sada kao i Micina jedino sto je na mestima slabiji sklop biljaka
 
Posle ovih padavina koje su bile kod nas pojavili su se i uslovi za cerkosporu tako da je potrebno izvršiti zaštitu i po mogućnosti dodati kalijum preko lista.
 
Mi smo jutros uradili drugi put zastitu protiv cerkospore, repa je solidna, nema bolesti. Isao je Rias i Bravo, prihranu nismo radili, posto smo to radili prethodna dva puta. Ostaje nam jos jednom pocetkom septembra isto to, i eventualno prihrana i cekamo red za vadjenje.
 
@miroslav k
Kod vas u B. Petrovcu su odlicni usevi. Cesto prolazim tim putem i izgleda da ste imali dosta padavina u odnosu na ostale.
Ovde kod mene su repe takve da pitanje hoce li se pokriti repromaterijal uzet na repu.
 
Mi smo pre neki dan uradili drugi tretman. Relativna vlažnost u usevima je noću poprilično visoka (100%). Sreća pa noću temperatura pada ispod 15 stepeni. Tako da uslovi nisu idealni za pojavu bolesti. Pratite situaciju i ako primetite širenje bolesti prskajte. Danas kada sam obilazio repu, situacija je prilično šarena. Tamo gde je krenula retrovegetacija nema pega, tamo gde još nije odbacila najstarije listove ih ima.
 
@zcurcic Ali zar nije bolje poprskati, da repa ipak ima zastitu do septembra, ionako su male sanse da ce se moci bez tog treceg tretmana, a nema smisla da sad se bolest rasiri kad smo dusli u zadnjih mesec dana, ili manje do vadjenja.
 
Ima smisla, zato smo mi to i uradili ovih dana. Više prskanja neće biti. Mada moram priznati i da nisam očekivao tolike niske temperature preko noći. Sinoć je temperatura pala ispod 10 stepeni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh