Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas smo poceli sa prskanjem Cerkospore, uradjeno oko 60 kj.
 
Nisu, ali necemo ih cekati, bolje poprskati ranije. Imamo pege na jednoj parceli koja je dve godine za redom pod repom, ali u jako malom obimu su pege, ali nije to glavni razlog zasto smo vec poceli s prskanjem.
 
Sta to znaci, dobro ili lose, i uopste, kad repu treba prskati od cerkospore, da li preventivno, ili tek kad se primete prvi znaci obolenja, kako to preporucuju u literaturi, odnosno, kad je vec odredjen procenat useva zahvacen obolenjem. Nov sam u tome pa mi je potreban savet. Listao sam temu unazad, pa izgleda da neko radi preventivno, a neko tek kad se obolenje pojavi.
 
kad je oboljenje onda je vec kasno,kasnije se odrazi na digestiju a ona je najbitnija
 
Poslednja izmena:
evo ja sada dosao sa prskanja poprskana repa sa sferom i slavolom uvece je bilo jako toplo pa smo scekali noc sad je bilo idealna temperatura i svi listovi stoje gore sto sam i hteo
 
Ja još nisam prskao planiram noćas odnosno sutra ujutro sa Alkanto plus 0,8 lit i Boron 15 1,5 lit sve to po hektaru. Što se tiče prskanja noću normalno je da rasveta mora biti dobra ali ja ipak obeležim prohode tako da nemože doći do zabune.:ppozdrav:
 
Mi smo juce isprskali sferom i prihranili atlasom, a prethodno tri puta isli po 3 sata da secemo visoku travu. Drzi se repa, ali i odbacuje lisce zbog vrucina.
 
ma imam tragove od sirka nocu se vide odlicno jel se list digne i bas se lepo vidi
 
Noćas sam počeo da radim prvi tretman od bolesti i prekinuo oko 7 h zbog pojačanog vetra.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh