Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jasad dosao prskao drugi put kombinacija betanal nortron i safari od nedelje prskam lontrel i slavol i onda tamo oko djurdjevdana spartanje
 
I kod nas se pojavljuje trulež korena ali mestimično ne u redovima.Izgleda gde je dolja i teža zemja više izraženo valda zbog vlage i hladnoće,a gde je breg i lakša zemlja zdravija i đžiklja.Sutra popodne će biti jasnija situacija.
 
danas gledaorepu kod komsije,sa koji se granicim i repa je i dalje yelena ali kad se uscupa koren je po tamneo,mislim da propada,a pored njega sejano u isti dan repa ko san lepo nikla i bolje se razvija
 
ala joj prija ovaj vetar strasno kako je ljulja prosto mislim sad ce je iscupati a ono djubre od pipe ide i po ovom vetru nasao par komada okolo otici kasnije pa cu porskati jednu prskalici okolo
 
Evo ja popodne bio da dokumentujem .Ova prva njiva arenda prvi put ,prethodni vlasnik radnik do moga ,pola soja pola kukuruz,trava da je kombaj preskakao.Ja reko nije ni prsko kad ono izgleda da jeste i to opako .Na toj polovini znatno izraženije propadanje dok na kukuruzu možda i da prođe.Na zadnjoj slici druga njiva predusev bostan skroz solidno.
sdc10936.jpg
sdc10941.jpg
sdc10942.jpg
sdc10945.jpg
 
pa i ja mislim da je tako od herbicida jel kod komsija ima na sojistu kukuruzi prskana pulsarom i kukuruzi nesto pozuteli a tek repa je jos osetljivija
 
Moja repa kao da još stoji, nikako da krene sa rastom a što se tiče korena on se u dobroj meri povratio a valda će sada da krene i razvoj lista jer ovih dana ima sve preduslove za to.
 
imam dva jutra repe za presejavanje da li je kasno sada za setvu,ima li neko iskustva sa setvom oko 1 maja
 
vlado ja sam sijao pre dve godine i mogu ti reci nije bilo lose a i sa druge strane ni nesto posebno tamo gde sam presejao kukuruze bilo bolje a bila je kisovita godina pa ti sada vidi sam
 
Mico moja je izgleda malo krenula vidi se ona na kojoj je bilo zemlje posle pljuska podigla se tj. podigla je zemlju

---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:58 ----------

Inace i kod nas se presevaju repe ali samo one gde je sklop bio mali
 
Na ovoj njvi sklop je u nicanju bio ok.Prvo je sa krajeva dohvatila pipa još pre mraza.Nije pivot nego ono kinesko sranje što ubije soju a trava ostane.Kod prvog prskanja pre 2 nedelje svuda je bilo isti sklop.Ova druga slika je geneza od zdrave do sušenja.Ako ovako nastavi nestaće skrz.
 
Kod nas Almex juce presevao negde oko 50 ha,ali ni ova sto je ostala nije nikakva,jedva da se vide vrste.Repu je sejao ponovo.
 
agronom koji je obilazio moju pokojnu repu kaze da te bolestine ima na svim njivama,negde manje negde vise.....e sad,kaze on,moze se desiti da se ta bolesna biljka prezivi a moze se i desiti da se od nje razvije bolesna repa pa onda kad se izvadi prebirati je pa sto cuda!
danas sam presejao repu,posejan kukuruz i odma povaljan.malo je bilo zeznuto gde baterija naidje na trag od prskanja,nece u zemlju...sreca pa sam imao pomoc "jahaca" tako da je sve proslo dobro! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh