Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cena će biti veća nego prošle godine samo da bude repe.
 
juce baceno 140 kg SAN-a po kj, a danas spartali
dlj7kh.jpg

aczn61.jpg
 
jok, pre setve 160 kg ureje, sad 140 san-a i + kasnije prihrana preko lista (ne zaoravamo u jesen nista)
 
ja sam pre prehranjivao tako pre spartanje pa uvek mi bila mala digestja mada bilo je puno uvek kila tako da sam uvek imao puno ja sam danas moju ospartao
 
Bogami u našem ataru ima svega... Danas sam video jednu jako lepu repu...
 
Negde sam pročitao da je nučno dokazano(posle višegodišnjih ogleda )da količina do 50kg azota po h pozitivno utiče i na prinos i na digestiju.
preko 50kg negativno utiče na digestiju a prko 100kg azota poh smanjuje i prinos i digestiju!! Mi smo ove godine za ogled sejali repu na repu jednu parcelu i za sada repa izgleda odlično(nije prskana ni protiv pipe)Ali bez veštaka nećemo ni probati.
Inače repe jako šarene ima parcela gde hitno moramo špartati a ima gde tek tera drugi par listova.
 
I kod nas je sareno,ali jedan kolega ima repu boli glava,slikacu pa cu postaviti...
 
Sad sam se vratio iz obilaska mojih repa i mogu vam reći da su se lepo popravile zadnjih nekoliko dana. Večeras idem drugi tretman od širokolisnatih trava sa 1 L AM-11 ; 1 L Metafol ; 30 gr Safari + lepak Trend 0,05 % sve po hektaru i Euro-fertilov Starter.
 
ja sam zavrsio za ovu godinu sa herbicidima naravno neracunam za sirak oprskana veceras cetvrti put kombinacijom belvedere 1.2l,safari 40 grama i goltix 2 litre naravno i trend sutra drugo paranje
 
Danas prihranio malo repu sa AN-om . Taman početkom nedelje lepo pokisne i posle špartanje ako mogu da uđem jel će za nedelju dana da zatvori redove .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh