Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas mi je javljeno da su repe OK, sutra krećem sa prvim tretmanom od širokolisnatih korova AM-11 i Metafol.
 
mico jel se moze ta zaraza videti golim okom na biljci,korenu... ili samo analiza u laboratoriji?

slavko91 kako ih trujete?ja bacao fostoksin,valjda ce ih potamaniti....
 
Skoro svaki dan mi je neko dolazio na repu i pratili smo je koliko je to vreme dozvoljavalo.Pošto sam sejao sortu Orginal g-din Voja koji ih zastupa je odradio dobar deo posla i iz Belgije je stigla povratna informacija da će sa repama biti sve u redu da se nešto slično i kod njih dešavalo i da se repa oporavila.
 
Bolje kukuruz soja nece sazreliti do decembra

---------- Poruka napisana u 21:04 ---------- Prethodna poruka je at 21:03 ----------

Jel na mestima se susi ili svuda
 
takva je situacija na skoro svim njivama,negde manje obolelo,negde vise,danas ceo dan obilazili... sad kad je ugrejalo pokazalo se koja je dobila.sutra mi dolazi agronom da pregleda i da presudu!repa ima dva para stalnih listova...
stvarno ne znam da li je zbog te trulezi,na parceli gde sam posejao nije bila repa preko 20 godina koliko ja znam a mozda i vise...nisam toliko iskusan sa repom,ovo mi je prva godina da je sejem i po svemu sudeci bice neslavna!
 
Sutra krecemo sa presevanjem 73 hektara repe. Mraz, bolest i pokorica su napravili svoje. Spremljeni kukuruzi LG Antis, Agrister, Ponco, 35.40, 33.95.
 
Kod nas danas bili ljudi iz šecerane, vodio sa ih na sve repe, Isti dan sejana isti predusev sve ista
sorta Horta, 4 jutra biće verovatno presejanih a 500 m dalje repi ništa ne fali, koliko sam primetio da repu ko nije valjao bolje je bilo, nažalost mi smo sve valjali
 
Ja sam danas bio u obilasku parcela koje nisam gledao par dana. ima dobre repe, planiram do djurdjeva da bacim prihranu, i krenem posle djurdjeva u spartanje. prvo one ranije posejane, pa zatim i kasnije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh