Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo presejavali repu trećeg maja, problem je bio samo digestija.... Repa koja se kasno poseje, kasnije razvija šećer pa ima znatno manju digestiju,a to se bogami dobrano odrazi na cenu repe!
 
ja dans prskao od pipe ima je more sve seta po nivi bas je dobro gricka pa nije ni cudo kolika je temp danas sam bio sva trava popadala a prskano u subotu ali i repa je dobila dobro neodgovara joj ova temp posebno kada je poprskana trava inace pada 7 dana i vise sutra ujutru prskan jos sa lontrelom i slavol da malo dodje sebi
 
Poslednja izmena:
Na predavanju covek iz Bayera mi je odgovorio na pitanje da moze da se mesa ne puna doza nego slabije, mislio sam samo na betanal i lebaycid...Ima paor iz Kulpina koji to radi godinama Abro ga zna zovu ga Rancer i repa mu je uvek prva liga:ppozdrav:
 
Sutra krećem sa drugim prskanjem repa ima 4 - 6 lista . Dobiće + Starter od Eurofertila i za 10 dana 100 kg ANA po KJ .
 
Ja danas malo obilazio kuruze, i video od one prve repe, samo jednu parcelu gde je dobro, ostalo sve jadno, a ove presevane imaju tek četiri lista.
 
sndypw.jpg

1r84sg.jpg

34zfzhy.jpg

na mesta ima supljina, tu seme stoji kao da je sad posejano ... kad ga pipnes sve se mrvi
 
Bice veselo, covek nije pamaetan sta da uradi, ako ostavi nije dobro, ako se preseva, opet je cudno, Maj mesec, a repa se seje u Martu, i kod mene se neki juce presevali.
Mi smo planirali da u Subotu prskamo po drugi put. Jedna parcela nam je dobra, druga je losija. Slikacu ih u Subotu.
 
Danas smo zatekli jednu parcelu na kojoj je 22 reda poprskano. Komsija koji je prskao psenicu po jakom vetru je napravio ovu havariju, i eto rezultata, tu se radi o povrsini nesto manjoj od 1 kj, jer njiva je kraca od prave duzi. Nasli smo ko je komsija, i kontaktiran je, pristao je na odstetu. Planiramo sutra da usejemo repu, cisto radi eksperimenta, da vidimo sta ce se dogadjati s kasnijom setvom, rezultatima digestije, prinosom, jer je drugi deo parcele u dobrom stanju, i tretiran je dva puta od korova.
 
Danas smo zatekli jednu parcelu na kojoj je 22 reda poprskano. Komsija koji je prskao psenicu po jakom vetru je napravio ovu havariju, i eto rezultata, tu se radi o povrsini nesto manjoj od 1 kj, jer njiva je kraca od prave duzi. Nasli smo ko je komsija, i kontaktiran je, pristao je na odstetu. Planiramo sutra da usejemo repu, cisto radi eksperimenta, da vidimo sta ce se dogadjati s kasnijom setvom, rezultatima digestije, prinosom, jer je drugi deo parcele u dobrom stanju, i tretiran je dva puta od korova.
Jesi li rekao komsiji da ce vagon biti 600€ ove godine:osmeh:
 
Pa ja sam onda zaj... svoju repu na jednoj njivi 3kj.Prskao sam betanal 1,5l+safari 30g+lebaycid 1l po ha.Na toj parceli repa ima lošiji porast i suši se.Ja mislio posledice prošlogodišnjeg herbicida.Na drugim parcelama repa solidna ,ali zbog neujednačenog nicanja uticaj herbicida veći na manju repu pa razlika u porastu još izraženija.Ovo je ta njiva slikana 28.4.Ovo sa kraja je pipa opasla
sdc10942.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh