Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
1h32n9.jpg
1418t1d.jpg
34yp6o3.jpg
ja sam zadovoljan u sredu verovatno ili cetvrtak ide drugi tretman korova za sda je prvi tretman dobro odradio kombinacija betenal goltix i safari mislim da u drugom bez goltixa ali ubacicu nortron super
 
No code has to be inserted here.

---------- Poruka napisana u 16:12 ---------- Prethodna poruka je at 16:09 ----------

zemljisni herbicid za usko i sirokolisne korove u secernoj repi Am etofumesat 500gr L
 
ima u pravu si pa oba su bayerova ali mislim bar kod mene iz iskustva nortron odradi bolje jeste malo agresivniji je ali je odlican
 
Isli smo danas da obidjemo repu, jedna parcela od 3 kj nije sjajna, druga od 10kj je bolja, biljaka ima, ali kaze ovaj sto je isao da gleda sa nama da ce repa biti losa i da ni sam nije pametan sta da se radi, one promrzle biljke su jos uvek zive, ali zaostaju u rastu za zdravim biljkama, a postoje i one koje su skoro iznikle. Sva repa je cudna nekako, lisce je nekako hrapavo i zuckasto, takva je sva, mislim i na drugim parcelama, kod drugih ljudi. Danas sam video da na jednoj tabli od 50 ha presevaju repu koja izgleda otprilike kao i nasa. Odluka za 3kj ce pasti posle setve kukuruza. a ona od 10kj ostaje.
Zaboravio sam da ponesem aparat da slikam, jbg.
 
Pa izem ti mraz oćemo li do septemra da čekamo da vidimo jeli preživela? Preključe radili prvi tretman betanal 11 1,5l+safari 30g posle tri sata pala kiša:kisa:
 
Ja mislim da je sejati repu sada, isto lose kao i ostaviti ovu promrzlu, bice manji rod definitivno, manje novca i sta se moze, idemo dalje.
 
Danas u prolazu do autoputa, poveću tablu repe, između S.pazove i N.Pazove, vadili dva JD sa germinatorom, a redovi se iz daleka videli super.
 
Jasam danas presejao 11 kj,a razlog truli glavni koren prvi sok kad dozivi od 30 stepeni ona pada,a koren niko negleda:sta: i jos nesto popijes besedin i presevas.
 
Poslednja izmena:
Ko će da ih povata, ko šta radi, menjaju se međusobno za parcele svake godine. @VASKE TD, ili bensedin, ili koju čašicu, pa onda udri, sa manje nerviranja.
 
Definitivno barem za sada problem imaju repe koje su sejane oko 15. marta jer su ih oba mraza drmnula, one repe koje su nikle između ta dva mraza će se izvući jer kod nas ovaj drugi maraz je bio u intervalu između -1 i -2.
 
Kod mene u selu ima poprilično repe ove godine, jedina koja je od MK komerca i od Baneta Mitrovića, a ovi ostali su svi preseveli ponovo repu... Po mom mišljenju bolje da su posejali nešto drugo... Ove dve što su ostale su sejane pre 15.03.
 
Kod nas sva koja je tek nicala kad je lupio mraz propala,neki presevaju a neki odustaju od repe.Ova sto je ranije i kasnije sejana je solidna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh