Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
je ne bi bolje je to iz prve setve nego sto iz druge znam iz iskustva posebno ako ovako nastavi suvo
 
Ja dok sam radio repu, ispod 85 hiljada nikad nisam ostavljao,a i te što su imale 85 nisu nešto bile...
 
Nikola kod tebe je verovatno pokorica problem tvoja je sejana sigurno nekoliko dana posle moje(20. mart).Sačekaj možda još nešto izađe ovih dana.
 
Nesto malo se smrzlo nesto malo bi jos izaslo sve u svemu nije bas sjajno.Covek nije pametan sta da radi,kazu mi ljudi da su ostavljali i sa nesto malo preko 50000 biljaka pa je opet prinos bio preko 4 vagona po kj
 
Ja sam lane imao oko 70000 i nije bila loša.... Samo bude krupnija i ima malo manju digestiju... Problem je ako u flekama fali, a ako je prored, onda nije strašno...
 
Kad u flekama fali to veličina pojedine repe nezna da kompenzuje i tu samo raste korov, ali ako fali svaka treća-četvrta repa, onda one koje su tu levo i desno, one narastu veće, jer imaju više mesta....
 
Ja sam imao sličnu situaciju 200.., isto je bio mraz kada je bila u nicanju. Posejali smo tada strano seme, na duplo (tada se još tako radilo), i izmrzlo od toga oko 35%, kada se okopalo-proredilo nije ni bilo tako loše, ali prinos ::lose::. Na drugoj njivi sam presejao 07.04. i tu je repa bila extra, kao da je bila sejana u martu.
Mislim da je sada najveći problem što se još nekoliko dana nemože sa sigurnošću utvrditi razmera štete, jer još nije sva uvenula koja je oštećena.
 
Ja i kolega obilazili danas repe kod njega jos uvek repa propada zbog mraza nista se nevidi po liscu kada je iskopas a ona kao stisnuta.Ja moju ostavljam pa kakva bude
 
Ja danas išao malo detaljnije u obilazak.Situacija nije sjajna ali s obzirom da sam repu u utorak prežalio stanje je super.Posledice mraza nisu strašne možda 10%,više od 20%sad niče ,a ostala solidna.Najvažnije ne fali u flekama nego u redovima Na par njiva korovi opasno krenuli a na dve prskali pipu.
sdc10927.jpg
sdc10928.jpg
sdc10929.jpg
sdc10933.jpg
 
2012-04-16-26.jpg


Moja repa od danas, promrzle polako pocinju da blede, za 5 - 6 dana ce se videti koje nece preziveti, oko 15% je promrzlo, videcemo na kraju setve sta cemo sa njom da uradimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh