Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma daj ovo izgleda odlicno sta tu ima da se vidi
 
Repari kakva je situacija kod mene se popravlja ima nekih 5% koje je ova kisa spasla od sigurnog propadanja zbog kore.Bila izasla do pola i kora je stegla nije mogla skroz kotiledone da izvuce danas vec bolja situacija
 
Ova kiša super je došla onoj repici što je tek nikla ili je tik ispod kore,kao i protiv pipe gde je ima.Međutim gde ima malo većih korova biće problema dok se bude moglo u njivu sa prskalicom.
sdc10923.jpg
 
Ja ću ići sa tri tretmana od širokolisnatih korova, ako bude tačna vremenska prognoza prvi tretman sutra 1L AM-11 i Metafol 1L po hektaru a u drugi i treći ubacujem i 30gr Safarija po ha uz ranije pomenuta dva herbicida.
 
Iz PSS iz Sr. Mitrovice sam tako dobio preporuku na osnovu trava koje imam trenutno na repi. Inače Safari odlično uništava divlju papriku i abotilon (lipicu) a tih korova trenutno nemam ali se mogu očekivati u narednom periodu posle ovih padavina.
 
Nikola tačno.Na ovi mojim slikama se jasno vidi na njivama gde je nicanjeujednačeno i dobro takva je i trava i obrnuto.Što se prskanja tiče neće biti kad mi hoćemo nego kad se bude moglo,a prema vremenskoj prognozi neće biti baš po našim željama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh