Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sad dosao sa nive prskao prvi tretman od korova kombinacija betanal safari i goltix i naravno lepak
 
nije svugde ima dosta na nekim teranima smrznute ja ga koristim tako recuuvek u drugom i trecem prskanju ali sada sam morao ima dosta niknutog zelja i pepeljuge on ti najbolje skida a odakle tebi da je on zemljisni prvi put cujem
 
Mi smo danas isli da utvrdimo stetu, ispada da je otprilike 10-15% repe promrzlo, ona koja je sejana dan kasnije je promrzla 30%
Evo slike, vidi se prekid (suzenje) na stabljici biljke, znaci jos je ziva i zelena, ali nece jos dugo, predpostavljam da cemo u ponedeljak znati prave razmere stete, jer ce do tada da pocne da vene sve sto je promrzlo, inace, video sam na nekoliko mesta da je seju ponovo, bez spremiranja, pa ce posle toga da prodju totalom.

2012-04-12-24.jpg
 
kod nas dosta repe koja je posejana sa starijim sejalicama koje imaju ralo a ne disk bolje je niklo a i manje izmrzlo.Nekako te starije prave kanalic i repa je u njemu malo bila zasticenija.
 
i kod nas je ista situacija, komsija sejao gaspardom magica i izmrzla mu, mi majom-raonik i prezivela, njiva do njive
 
da, mada kod nas i ovo sto je sejano gaspardom, dosta je precizno ispala ali mora lakse da se ide u setvi :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva pojava ovde kod mene.
U jednom delu atara repe nisu izmrzle a u drugom delu svi redom presejavaju. Fizički je daleko jedno od drugog manje od 2 km.
 
Mislim da je izmrzla samo ona repa sto je bila u fazi kotiledončića, ona koja je imala 2 stalna lista njoj ništa ne fali, bar je kod mene tako, znaci ipak je proređen sklop.
Još druga stvar sto me brine što sam prskao od korova i bojim se da nece biti efekta zbog ovih zahlađenja
 
Mislim da je izmrzla samo ona repa sto je bila u fazi kotiledončića, ona koja je imala 2 stalna lista njoj ništa ne fali, bar je kod mene tako, znaci ipak je proređen sklop.
Još druga stvar sto me brine što sam prskao od korova i bojim se da nece biti efekta zbog ovih zahlađenja
Bice efekta i na korove i na repu.Na korove dobro a na repu lose.
 
Može ona i u triput (svaki 5-7 dana tretman) da se prska da bi što lakše podnela ove stresne uslove.
 
Koliko ja vidim, kod nas se sve više odlučuju za presejavanje, ovako kad se gleda repa izgleda odlično, i skolop dobar, i sve OK, a svakim danom sve gore, sve više vene. Koliko čujem stvar je u tome što ju je mraz "sasekao" ali ne potpuno, i vremenom polako vene, i dok se sagleda pravo stanje, može biti već kasno za presejavanje (repe).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh