Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@talijanu repa se seje na 3 do 4 cm dubine, sto u ovom perijodu uglavnom bude suvo, i nema nista od nicanja, jer ona kao biljka nije jaka da moze da istera ako se poseje dublje. Nemoze ni pokoricu da digne. plus ranijom setvom se pokusava izbeci najezda pipe, koja u ovom perijodu da je ugrejalo bi radila dar mar.
 
Najbolje je po redovima sejati,a tek sutra popodne ce se videti kakvo je stanje jer je danas isuvise mala temperatura bila da bi se pokazalo.Treba je polako otkopati i ako na stablu u visini zemljista ima ostecenja ili ti isusivanja gotova je.
 
Jutros led na kolima koja su ostala napolju strugao lopaticom za led.Nisam ni hteo da idem na repu da se jedim.Tek posle podne sam prolazio pored svoje njive(sejem soju)i onako iz traktora vidim dosta dobro se vide redovi.Ja nemam iskustva sa mrazom, posle koliko vremena će da nestane ona koja je smrzla?
 
Spremaj,bolje je.

po kojoj logici ste dosli do obog zakljucka? Mislim da su njive ravne, a nema potrebe za vadjenjem vlage. Unistavanje korova se odradi totalom, i stvar resena. Mi smo bacili po 10 kg insekticida na hektar, ni u ludilu nebih to dirao samo bih novo seme ubacio a repu i travu dotuko totalom, i cista njiva.



@miroslav k imam informaciju oko presejavanja. Sto se tice sunoka ponuda je ovakva, ukoliko cu sejati domace seme daju ga dzabe, a za strano je doplata 50 evra po setvenoj jedinici.
 
danas sam slikao na njivi
cinimi se da ce se oporaviti
112.jpg

113.jpg
 
izgleda OK ali videcemo
ovo mi je tek treci put da sejem repu pa tek ucim
 
danas prolazio na relaciji bg-stapar. Ljudi masovno raubiraju parcele, dobrim delom repista.
 
Ako misliš da će ova da se oporavi za nas nema zime .Naša onda uopšte nema značajna oštećenja.Sutra ću poneti aparat dauslikam
 
Kod nas presejavaju oni koji su valjali, problem je pokorica. Što se tiče jučerašnjeg mraza neće biti većih posledica.
 
Postovanje Po mom misljenju nije sigurno da nema zime jer neke sorte su sklodne da posle smrzavanja isteraju seme.to znatno smanjuje digestiju.Interesantno je da smrzavanje jako zavisio od sorte.Meni PROTEKTA nije se smrzla a za ostale sorte da ne pricam.
 
Moja repa je izgleda prezivela...u subotu moramo raditi prvi tretman herbicidima jer ima korova u kotiledonima...ako ne padne kiša, što bi bilo još bolje. Lebaycid je sredio pipu ali kontrolisem svaki dan...biće nje još.
 
Danas čujem da jedan čovek ovde kod nas preseva 180 kj repe,navodno mu svo stablo u zemlji istrulilo, tj. pocrnelo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh