Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u somboru -5 na dva metra visine
izgleda ponovo moramo sejati
 
razlika je kada meris temperaturu u blizini kuca i objekata ,a razlika na otvorenom polju....
 
-1 stepen jutros pre 7h pokazuje termoemtar u kolima, koji je prilicno tacan, verovatno je bilo barem stepen nize pred zoru...ali, svejedno, mislim da je repa gotova.

Oticu posle 12h da pogledam kako stoji ali nisam optimista ::lose::
 
izvestaj sa meteroloske stanice kaze -9.6 na 5 cm od tla
minus je stegao oko ponoci i trajao do 8 ujutru
 
izvestaj sa meteroloske stanice kaze -9.6 na 5 cm od tla
minus je stegao oko ponoci i trajao do 8 ujutru
Na Rimskim Šančevima -7 jutros oko pola 8. Na dva metra minimalna temperatura je bila -2.6.
Vratio se sa njive nema značajnog propadanja repe, treba se pomučiti i naći oštećenu repu. Ovde nije dugo trajao minus, zemlja je suva, sreća pa nije bilo vetra. Inače repa je u nikla iznenadjujuće vrlo dobro, posejana je 26. marta i za sada ima razvijene samo kotiledone.
Možda je negde lokalno bilo izmrzavanja, niži tereni, vlažniji. Čućemo večeras.
Pozdrav.
 
ima neki ce da presejavaju ovi koji su ranije posejali jaca je bila repa i nije smrzla,a mlade repe su po drugi put zakacile mraz i tu ima smrzle
 
-1 stepen jutros pre 7h pokazuje termoemtar u kolima, koji je prilicno tacan, verovatno je bilo barem stepen nize pred zoru...ali, svejedno, mislim da je repa gotova.

Oticu posle 12h da pogledam kako stoji ali nisam optimista ::lose::

Bio na repi...vraća mi se optimizam...mislim da će pregurati ovo ali da sačekamo još sutra-prekosutra da budemo sigurni
 
U staparu bilo -5, JAK mraz bio. Nemam hrabrosti da zovem Kuma, jer sam 99% siguran da je izmrzlo.
 
kodmene izmrzlo jedno 15 posto ali od tih pola ce kanda preziveti samo se kotiledoni smrzli ai iz sredine syo su krenuli listovi nisu videce,o sutra
 
Bolje je sejati u iste redove, ako ste bacali insekticid da nedodje do njegovog rasirivanja svuda po njivi. Nije na odmet njivu poprskati totalom, jer je jeftiniji od betanala i svega ostalog.
 
Ne sejem repu a i niko u našem ataru je ne seje.Video sam jednu parcelu(državnu) 2010 da je posejana repa.
Mene interesuje pošto je dosta osetljiva da li je morate sejati ranije i da li ima prednosti ako to obavite polovinom marta .
Zbog ovakvih uslova puno ljudi će biti prinuđeno na presejavanje zar nije bolje recimo da su sad ušli u setvu?

---------- Poruka napisana u 21:23 ---------- Prethodna poruka je at 21:21 ----------

ps. nisam još ništa počeo ni da spremam a ni rode nisu još došle!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh