Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze ako je mala vlaznost zemlje, medjutim ako je palo mnogo kise i zemlja je mokra pitanje sta ce biti.
 
kod nas je suva zemlja a i danas nece padati tako da mislim da nar kod nas nece biti problema
 
repa je porasla ima skoro 3 list nema zime ne bojte se,a ove koje su bas mlade mogu da najebu ali nece sve joj ide na ruku...nece ni buba biti.
 
Ja sam sad dosao iz sela,cujem bice presevanja...Jutros je bilo -1 a sutra ujutru i do -3,e sad ne znam!Ja je ne sejem vec 7-8 godina ali ove godine je kod nas u Crepaji posejana na najvecim povrsinama ikada mogu slobodno reci!
 
gde je bilo -1 majke ti...moyda kod tebe u zamrzivacu?
Repa je nikla ko nikada do sada i ne verujm a ce biti presejavanja sem da sutra ne opali -4,5
 
gde je bilo -1 majke ti...moyda kod tebe u zamrzivacu?
Repa je nikla ko nikada do sada i ne verujm a ce biti presejavanja sem da sutra ne opali -4,5
E ako je ko nikad do sada onda povlacim rec...U kuci i dvoristu sigurno nije - ali ima njiva koje su u nizi i gde je bilo,ali ne bitno nisam je sejao necu da komentarisem,samo preneo utiske i reci koje sam cuo!
 
@slobapatrola Nisam bas strucan da ocenjujem ko koliko poznaje materiju, ali vidim da kod vas oce to malo ofrlje... pre svega repa nemoze da ima 3 lista. repa uvek tera listove u paru. prva dva su kotiledoni, zatim ide prvi par pravih listova, zatim drugi, i tako dalje. gde nadjoste tri? Vreme ce pokazati cija ce repa preziveti i kako. sve zavisi od temperature, stadijuma u kom se nalazi, i naravno intervala koliko ce taj minus trajati.


Sto se pipe tice ona moze stetu da napravi uvek, samo dok pocne da leti, Obrsti repu ocas posla. Naravno nedaj boze nikom da to iskusi.
 
Kod nas izvedrilo i baš miriše na mraz.Biće baš čupavo ujutro,a repa skroz solidno nikla.Bila bi baš šteta
 
bogami ovo ce da bude zajebana noc,gledam palic,zrenjanin vec sada 1 stepen,ako ovako nastavi ima da dogura po njivama do -3. a mozda i -4.Jer ovo sto mere to je sve u gradu pa je toplije...
 
Obiđite useve pa će vam ovo biti iskustvo za na dalje.Ja repe nemam u okruženju da je nikla tako da nemam gde videti kako je prošla jutros.
 
Kod nas nebi trebalo da bude štete od mraza u Šećernoj repi, jutros izmereno 0,5 u plusu i činimise da je slabiji nego onaj predhodni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh