Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
koliko se lebycid zadrzava na listu repe tj koliko dana moze da prodje izmedju dva prskanja a da pipa ne gricka repu?da li ima ogranicenja u broju prskanja ovim insekticidom?
 
cim se najede ona ugine,sto znaci da ce da pojede jednu repu a ne vise komada
ako je puno pipe prskas cesce i kombinujes digestivne i kontaktne
juce sam califosom a sledeci put cu despot
 
Evo kakoje to izgledalo -4 a sutra ako bude -1
attachment.php
necu gledati vec presevati.
 
Poslednja izmena:
Sutra nece sigurno biti mraza jedino utorak ujutro.Sada gledam dve prognoze za Golubince na jednoj utorak 0 a na drugoj 5 stepeni (bayer i umbrela vremenska prognoza)Valjda ce potrefiti:cool:
 
Sto se tice mraza, ima stete na svim repama, samo jos niste to primetili. jer mislimda vecina nije upucena u nacin funkcionisanja repe kao biljke. idite na njivu i odkopajte malo repu, pogledajte stabljiku, pa cete videti. kod mene ima prstenovanih dosta, tj doslo je izmrzavanja stabljike. a repa u ovoj fazi zivi od kotiledona, tj hrane u njima, pa steta jos uvek nije vidljiva. Vidljiva steta je samo na biljkama koje su bile u fazi izlazenja ili koje su bile jako male u trenutku mraza.
 
tako je kod mene na par parcela. cekam jos koji dan, pa opeet u njive koje imaju mali sklop zdravih biljaka.
 
nisam, brojacu u utorak sredu, i odluciti sta cemo raditi s kojim parcelama. ima jos repe koja nice, bila je u suvom.



Jer ima gratis semena od šecerane za presejavanje kao sto je nekad bilo?

trebalo bi da bude. tako mi je vlasnik zadruge nesto napomenuo. javm sve na forum. kad saznam
 
U šećerani u žablju je presejavanje gratis seme uz zapisnik o propalim parcelama,ali nema izbora nego neko grčko seme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh