Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I terba sve secerane da lepo propadnu pa nek onda kradu mamu svoju. Mi smo jos pre nekoliko godina odustali od repe i stvarno se cudim ljudima koji je uopste i seju. Klasika gotovo evo vec 20-ak godine. Jedne godine kao ima nesto zarade,a onda te sledece oderu ko zeca i onda tako u krug.
 
kako sam nacuo dogodine ce proraditi secerana u Bjeljini a po prvi put ugovaranje sec.repe ce vrsiti secerane iz hrvatske :ppozdrav:
 
Danas izvađena repa na gomilu, utovar za neki dan...

mica967 je napisao(la):
kako sam nacuo dogodine ce proraditi secerana u Bjeljini a po prvi put ugovaranje sec.repe ce vrsiti secerane iz hrvatske :ppozdrav:

Lepo od njih... Nemam nameru više da sejem repu.
 
znači repu niakd više...samo neznam što sam je i ove godine sejao... doduše ovogodišnju smo izvadili a i odvučena je 15.09. po mojim proračunima trebalo bi biti oko 3 vagona po jutru, a koliko sam čuo digestija je između 15-16% a nečištoća 20 u ono suvo vreme...STRAŠNO...nikad više neće videti moje njive...
 
ja sam sejo pre par godina i stavio tačku na pljacku... po suvom vadena nečistoća bila 22 a ostao jedan deo i došla kisa posle kise onako blatnjavu nosio a oni kazu nečistoća 18 koje sad tu pametan repu ću sejati kadje budu zlatom plaćali
 
Pa i ti bi se razočarao da radiš džabe celu godinu, a nadišeš se gomile otrova...

Još će Kostić tužiti zbog uvrede onu Vericu Kalanović što ga proziva da je mutljaga.
 
Da ne veruješ... A ja sam upravo pre sedam godina imao najbolju zaradu na repi - i nikad više.
 
A arenda kod vas sigurno nije 40-50 evra kao kod nas.Neka je seje čika kole jebo je on. ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::
Post je spojen: [time]1288028848[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Da ne veruješ... A ja sam upravo pre sedam godina imao najbolju zaradu na repi - i nikad više.
Post je spojen: [time]1288003441[/time]
_________________________________________________
Branko je napisao(la):
Da ne veruješ... A ja sam upravo pre sedam godina imao najbolju zaradu na repi - i nikad više tako.


Da ali kod tebe u Pazovi rodi duplo više nego kod mene.
 
Ne, nego tri puta veća.

Isto to reče čovek kod koga sam ugovarao repu, jer i on definitivno prestaje sa repom.
 
I treba svi da prestanu da je seju pa bi se oni zapitali -što ljudi je ne seju-

Kada nebi bilo dovoljno sirovine za preradu MOŽDA??bi utuvili u glavu da nije nešto u redu.(znam sigurno da oni to znaju,samo skidaju kajmak dok mogu.MISLIM DA NEĆE JOŠ DUGO!! :zli: :zli: :zli:

To važi i za ostale delatnosti u poljoprivredi.
 
Branko nemozemo se tako lako odreci da sejemo repu tako govorimo u jesen kada je kampanja a kako se blizi prolece mi opet po starom ja mislim da ce dogodine biti dobro i mislim da cu povecati povrsine, bice i ove godine ::novac:: samo koje odradio kako treba i ko bude imao prinos preko 4 vagona jus-a repe po jutru kad zavrsim sa vadjenjem sve repe recicu vam koji je moj prinos i ako nekog bude interesovalo agrotehnika koja je primenjena odgovoricumu na p.p. za sada je :D :ppozdrav:
 
KishRobert je napisao(la):
uvek u jesen kukate,da bi u prolece opet sejali,nije vam fazon...onda bolje cutite.
i ja sam dao tu konstataciju bice dogodine veca konkurencija ugovaraca - secerana pa valda ce biti i bolji uslovi za nas proizvodjace :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh