Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jugos

napisi jusa koliko imas da neracunamo :sta:
 
Auf.. dacu se na to dosta mi je danas papira,pala ova kisica pa sam sredjivao racune a onaj vestak super je i taj danasnji dogadjaj.
 
Ja sam ovih dana počeo sa vađenjem, i prvi rezultati baš i nisu neki.... prinos je 6.6 vagona/ha prljave repe, nečistoća je bila(u jednj turi kad sam ušao u laboratoriju da pitam)14.8 a digestija se još nezna.... ovde u okolini je jako loša, uglavnom oko 11-12% obračunski to znači da će cena biti oko 2 dinara za kilogram....(digestija 12% cena 2.01din)
Post je spojen: [time]1286568394[/time]
_________________________________________________
Evo i video kako se to radi....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zytPcak3aDI[/youtube]
 
Svoju repu sam izvadio,rezultati nisu bog zna kakve ali nije i tako losa posto u mom kraju ima i dosta losijih.Prinos mi je 3 vagona po jutru plative jus repe.Digestija je bila 15,13 a necistoca 15.73
 
zlatko je napisao(la):
Jugos

napisi jusa koliko imas da neracunamo :sta:
Pa to ti je kao sto sam i napisao obracun nisam radio a prinos sam pisao ciste repe.Prekjuce sam vadio jos dve parcele,pa cu verovatno sutra da saznam rezultate
 
sadrzaj secera danas izmeren oko 15 %, par uzoraka ispod, par uzoraka malo iznad. imamo ponudu za 3 din/kg jus kvalitet, pare za desetak dana sve. valjda se necemo prevariti. prinos korena ne mozemo bas unapred precizno predvideti, ali mislim da ne bi trebao da bude manji od 7 vagona/ha ciste repe. videcemo sve za par dana. pocetkom sledece nedelje bi trebalo da je vadimo.
 
Ostvaren prinos ove godine tačno 3 vagona plative repe sa kj ali repu više neću sejati
 
I ja sam zaboravio da napomenem da više nemam nameru da sejem repu.

Previše posla a na kraju kajmak uzimaju vagari i šećerana.
 
To sam ja hteo 2003. godine, ali su uslovi bili jako loši.
Šećerane sve sa Kostićem na čelu su najveći prevaranti u agraru uopšte.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh