Šećerna repa 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas mizerna digestija i na pocetku u septembru i do danas...ja cu ostalo posle kad ovrsim kukuruz lisnu masu sam sacuvao samo tako pa nek ceka slikacu jednu parcelu sutra prekosutra da vidite kako izgleda
 
repu ne sejem.
moram da vam dodam malo soli na ranu.
cena secera u svetu je najveca u poslednjih 29 godina a ocekuje se dalji rast.
 
Tarana sta to vredi kajmak uvek skine neko drugi, a nek se malo zapitaju dali ce imati repe i dogodine :ppozdrav:
 
zato moja repa danas ode za susednu nam kroaciju. nikada nisam pravio ugovore sa seceranama, jer sami izfinansiramo nasu proizvodnju. iako dosta zaradim ostane gorak ukus zato sto mi uvek uzmu bar 10 %, kako na nečistoci tako na sadrzaju secera. sada cemo videti kako cemo proci sa hrvatima.

Post je spojen: [time]1289037648[/time]
_________________________________________________
otislo nocas 20 kamiona za osijek. rezultati i pare u roku od nekoliko dana.
 
Dobro vece.meni bi trebao pomoc, student sam i stigla do diplomskog rada,tema mi je u vezi secerne repe.Tacnije digestija secerne repe.trebalo bi mi rezultati digestije za par uzoraka godina nije bitna,ako bi mi neko poslo bila bi zahvalna.Unapred hvala :D
 
kakvi su vam prinosi repe i dali je vadjenje pri kraju, ja za sada imam prosek oko 4,34 vagona jus repe po k.j. a ostale su mi jos dve parcele koje su takodje dobre tako da mislim da ce mi to otprilike biti prosek :ppozdrav:
 
dijana je napisao(la):
Dobro vece.meni bi trebao pomoc, student sam i stigla do diplomskog rada,tema mi je u vezi secerne repe.Tacnije digestija secerne repe.trebalo bi mi rezultati digestije za par uzoraka godina nije bitna,ako bi mi neko poslo bila bi zahvalna.Unapred hvala :D
Evo moji rezultati vađenja iz oktobra meseca ove godine, sa površine od 80ari:

dlmkcx.jpg
 
Toliki prinos (u dinarima) donese i kukuruz sa te površine vlage 25%.... a ulaganja u kukuruz su kudikamo manja...
 
koja sorta je u pitanju?
jesi li pokrio ulaganja. moja ulaganja po ha su otprilike oko te cifre.
 
zcurcic je napisao(la):
koja sorta je u pitanju?
jesi li pokrio ulaganja. moja ulaganja po ha su otprilike oko te cifre.
Sejao sam drenu, a tačno ću znati kad povadim i ostalo pa dobijem konačan obračun.....
 
bas lose. mi cemo videti izvestaj od nedelje, ali mislim da bi sadrzaj secera trebao biti tu oko 15 %. prinos oko 7 vagona po ha, ali dok ne vidim papir, sve je to nagadjanje. u svakom slucaju zarada manja nego prosle godine i to dosta.
 
zcurcic je napisao(la):
bas lose. mi cemo videti izvestaj od nedelje, ali mislim da bi sadrzaj secera trebao biti tu oko 15 %. prinos oko 7 vagona po ha, ali dok ne vidim papir, sve je to nagadjanje. u svakom slucaju zarada manja nego prosle godine i to dosta.
Kod nas su sve repe takve... tast je sejao žirafu, original i ivonu i sve su imale sličnu digestiju i sličan prinos... a pošto smo radili zajedno i agrotehnika je veoma slična...
 
sad si me utesio. godina je bila katastrofalna za repu. prosla za neke odlicna, za neke isto katastrofa. secerane ce biti u velikom problemu iduce godine. sigurno ce biti manje povrsine, jos ako hrvati budu ugovarali proizvodnju direktno sa zadrugama, bice bas cupavo.
 
Dobio sam konačan izveštaj od Sunoka, iz Pećinačke šećerane.
Prinos repe 15,3 vagona sa 4 jutra, dakle oko 3,8 vagona/kj, prosečna digestija 15,6% i prosečni odbici 18,83%.
S' obzirom da je repa vađena linijom i nije prošla kroz Maus nego je tovarena ULT-om u kamione, odbici nečistoće nisu baš preveliki.
Dakle, repa i nije ispala toliko loša.
Seme je bilo Tajfun.

Bez obzira na sve - repu ne sejem više.
 
Branko je napisao(la):
Dobio sam konačan izveštaj od Sunoka, iz Pećinačke šećerane.
Prinos repe 15,3 vagona sa 4 jutra, dakle oko 3,8 vagona/kj, prosečna digestija 15,6% i prosečni odbici 18,83%.
S' obzirom da je repa vađena linijom i nije prošla kroz Maus nego je tovarena ULT-om u kamione, odbici nečistoće nisu baš preveliki.
Dakle, repa i nije ispala toliko loša.
Seme je bilo Tajfun.

Bez obzira na sve - repu ne sejem više.
da prvo skocimo pa da kazamo hop?
:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh