Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Branko to je skoro isti stroj kao sto prave ovi iz Ade (zuto zelene boje),isto kolko ja vidim ima tri moticice i po strani su diskovi da mozes brze da ides a da ne zagrnes repu...jel tako? Da,sad vidim da ovaj ima i neke tockice napred da poravna teren isto kao i masina za setvu.
 
@Bećarino
Upravo zato i radim na takvom jednom projektu.

@Jugos
Ovaj špartač su majstori napravili od dva kupljena na otpadu i dodali te klizače protiv zagrtanja repe.

Evo upoređenje koliko kuturama znači kultivacija.
Na slikama je repa sa iste parcele ali snimana u razmaku od četiri dana.

 
Evo kako moja repa sad izgleda(snimano 15.06.2009.) Ovo sto fali pokoja repa to je samo na uvratinama...
vxntvo.jpg
 
Iduće nedelje, nakon ovih najavljenih kiša za vikend prskaću protiv cerkospore.
 
Danas je u Kulpinski atar dosla zastitarka iz zabaljske secerane obisli su atar i ja se spremam prskati danas za jedno 2 sata.
Imam sortu Protekta syngentino seme vec je uhvatila bolest tako da idem odmah veceras,prskacu sa Spherom i dodacu od Eurofertila Gold BMo...
 
Kod mene nije se pojavila cercospora , zašto žurite ? Ili kod vas ima ? Na slici se ne vidi da ima :sta:
 
Repa danas:

nxl7jt.jpg

5cm širina korena
b8vl7t.jpg


Druga parcela
2i0vod1.jpg

7cm širina korena
v7qg3q.jpg


Da li je ovo Cercospora ?
ev5l51.jpg
 
citat :
Simptomi
Cercospora beticola se uglavnom javlja na listu, ali se može javiti i na lisnim drškama, cvetonosnom stablu i glavi korena. Cerkospora se javlja prvo na starijem lišću rozete u vidu okruglastih, sitnih, sivkastih pega, koje su oivičene zonom mrkocrvene boje. Na jednom listu može biti i nekoliko stotina pega. Starenjem lišća pege postaju sve krupnije i lišće postepeno opada.
2eyetdv.gif


Ja ipak mislim da jeste :bravo:
 
Ma da je repa zahvaćena, onda bi to bilo na svakom listu, a ne samo na pojedinačnom.

Ionako se ne može ni ući u njivu, a ne još i prskati...
 
moguce je da jeste cercospora a ako je nadjes sporadicno po par pega onda jos nije vreme ali kako sam malo pratio repe, treba raditi tretman tamo oko 1 jula okvirno :cool:
 
Najverovatnije je gljiva Romularija, oticici ce sa tretmanom za Cerkosporu. Uzmi Rias i resio si problem
 
Ako hocete vrhunske prinose onda se prska po pojavi prvih pega,znaci nije vazno ako je video samo tu jednu ima toga sigurno puno vise samo nije video.Taj tretman vise nece napraviti neko veliko ulaganje a mozes dobiti samo vise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh