Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio sam da obiđem repu , izgleda moraću i 3. put da prskam protiv cerkospore.
 
Dobro da me podseti da i ja moju obidjem! Pre 10-ak dana se jos nista nije videlo a ja sam prskao samo jednom dosad :cao:
 
Ja ove nedelje isto prskam treći put.
Inače su ovde repe poprilično loše.
Nema koja nije požutela, i pored svih zaštita i folijarnih prihrana.
 
Treci put oprskano prosle nedelje, stanje ok a to sto je malo pozutela mislim da je posledica suse ali barem sad skuplja secer :haha: :haha: .
 
Citat :

ZA PROIZVOĐAČE ŠEĆERNE REPE:

Prema podacima sa Metos-a u periodu 11.08. do 15.08., vrednost Div-a je iznosila 22 što znači da su se u tom periodu ostvarili povoljni uslovi za ostvarenje infekcije pegavosti lista šećerne repe. Preporučujemo svim proizvođačima šećerne repe koji su se odlučili za kasnije rokove vađenja, a od proteklog tretmana je prošlo više od 14 dana da urade tretiranje svojih useva. Za tretiranje mogu da upotrebe fungicide koje su koristili prilikom prethodnog tretmana.

savetodavac dipl.ing. T. Veselinović
 
šandor je napisao(la):
Bio sam da obiđem repu , izgleda moraću i 3. put da prskam protiv cerkospore.
tebi se ne isplati ni da otkačinješ prskalicu ove godine...
admirali, cerkospora,korovi, pa sve po par puta..
 
Odg: PRODAJA RAZNIH MAŠINA I SILOSA

Eh, pa ko je još video zakorovljenu njivu sa repom? ::namigivanje::
 
I ja cu morati jos jednom da oprskam jer sa pojavila cerkospora.... nije strasno ali ima pegica pa bolje navreme prskati...
Ovo su oboleli listovi ali na srecu nema ih puno!

2uskjdj.jpg


2w6t0z5.jpg
 
Odg: PRODAJA RAZNIH MAŠINA I SILOSA

mityoo je napisao(la):
branko je napisao(la):
Eh, pa ko je još video zakorovljenu njivu sa repom? ::namigivanje::
Ako hoces da vidis dodji!

Ma ima i ovde, ali svako pametan će gledati da bude što manje korova, jer i sami znate kako korovi povećavaju odbitke na prizmi.
Inače sam danas završio čišćenje repe.
 
Odg: PRODAJA RAZNIH MAŠINA I SILOSA

Kod nas je razlika to sto nosimo direktno u fabriku pa se necistoca ne odredjuje odokativno!
 
Odg: Secerna repa 2009

Koliki budu odbici za nečistoću, i kolika bude digestije??


Edited by North ARMY deo teme oglasi premesten u temu Secerna repa 2009
 
Repa preko kilogram ::namigivanje:: :

11hud0w.jpg


Skidam prskalicu gootoovoo za ovu godinu :

2wml99k.jpg


Treći put prskano danas ( ne znam kako kod mene tako često poljavljulje cerkospora ? )

5umeqc.jpg
 
Samo da vidiš kakve su ovde repe. Ta tvoja je super kakvih ovde ima. Ja nikada goru repu nisam imao nego ove godine. Cerkospora je već napravila mnogo štete.
 
Juce oprskao protiv cerkospore drugi put... nadam se da cu uspeti da je povadim i predam do kraja miholjskog leta...(10.10-15.10)
 
Kod nas vađenje repe počinje početkom idućeg tjedna. A repa ima svakakvih, od vrhunskih gdje se očekuje prinos 8 i više vagona čiste po hektaru, do vrlo loših. No kad se krene sa vađenjem onda će se znati točniji podatci.
 
Kodnas secerana u senti uvek krece posle septembarskog vasara koji se odrzava svake prve nedelje u mesecu!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh