Ćurke i način njihovog držanja

Само природно -салата, салата, салата - никад је доста:
1i0v2w.jpg
 
Treba mi pomoc, kada da krenem sa dodavanjem kukuruza curanima da jedu? Imam 5 curana i 1 curku stari skoro 3 meseca, odlicni su za sad. Prosecni ali taman. Nego ne znam kada da krenem da im dajem kukuruz? Davao sam im bio malo, pobise se. :osmeh: Cini mi se pojeli bi mi ruku iz koje im bacam kukuruz. U zrnu ceo gutaju.

@valjevac, davao sam mojim curkama pre par dana koprivu svezu, ali nisu hteli da je jedu...
 
Treba mi pomoc, kada da krenem sa dodavanjem kukuruza curanima da jedu? Imam 5 curana i 1 curku stari skoro 3 meseca, odlicni su za sad. Prosecni ali taman. Nego ne znam kada da krenem da im dajem kukuruz? Davao sam im bio malo, pobise se. :osmeh: Cini mi se pojeli bi mi ruku iz koje im bacam kukuruz. U zrnu ceo gutaju.

@valjevac, davao sam mojim curkama pre par dana koprivu svezu, ali nisu hteli da je jedu...

Милоше ништа није једноставно.Свака тура друге навике.Ову туру сам веома лако привикао на свежу и младу коприву.У концетрат сам им ставио коприву коју сам ситно исецкао маказама и тако два дана а трећи дан завежљај коприве завезан канапом у висини њихових глава и тако крене.Сада им накосим двоја колица коприва и бацим на земљу.Све почисте.А што се тиче кукуруза у зрну, моја искуства су таква да почну да једу и оно што им не прија, кад нема шта друго.Надам се да си ме разумео."Туча" између ћурана није ништа неуобичајено.
 
Pozdrav. Imam domaću ćurku koja ne može uopšte na noge već nekoliko dana. Šepala je dva dana da bi potpuno prestala da hoda. Odvojio sam je i davao enrocin tri dana pa vitaminske kapi tri dana i koncentrat. Ona ima živahan pogled, jede, pije, samo ne može na noge. Da li neko zna o čemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Dobro vece svim curkarima
Koliko vidim Predrag ima prpblem,reci dali je samo jedna ili imas jato.
Kod mene problem isti sa zenkama u jatu curani gaze i udaraju curke po glavi i imaju dugacke noge,4 zadnje ture sam imao isto tako pred klanje mesec dana,sad su ubili 2 a 2 sam spasio jedva odvojio sam ih.
Predrage neznam sta da ti kazem u vezi toga,ja cu sledecu turu da odvojim cim budem mogao da vidim koje curak a koje je curka pa cu probati tako,a nebi bilo lose da se savetujes sa veterinarom :ppozdrav:
 
Pozdrav. Imam domaću ćurku koja ne može uopšte na noge već nekoliko dana. Šepala je dva dana da bi potpuno prestala da hoda. Odvojio sam je i davao enrocin tri dana pa vitaminske kapi tri dana i koncentrat. Ona ima živahan pogled, jede, pije, samo ne može na noge. Da li neko zna o čemu se radi?

Postoji mogućnost da je povredila nogu.One imaju jako "krte" kosti a nemirne su,hoće da polete, skoče, preskoče -savladaju prepreku ..... trapave su ...Pogledaj im noge onaj deo koji s e naslanja na zemlju- da se tu nije stvorilo "zadebljanje" od podloge na kojoj hoda.Često puta to može da bude razlog otežanog kretanja
 
Dali imako problema sa muvama i kako resiti,kod mene je uzas,ako ima neka specija da mogu prskati dok su curke unutra
 
Da. Dok malo odrastu jedu otprilike kao i svinje. :osmeh:
Kod mene pojedu gomilu voća i povrća, meso bude vrhunsko.
A koje voće i povrće dajete i koliko puta dnevno? Negde sam pročitao da se pored koncentrata daje voće neznam koje (imam kajsiju i šljivu), bundeva,lubenica kupus,salata hleb. A pred klanje Zob. Šta je od toga istina?
 
A koje voće i povrće dajete i koliko puta dnevno? Negde sam pročitao da se pored koncentrata daje voće neznam koje (imam kajsiju i šljivu), bundeva,lubenica kupus,salata hleb. A pred klanje Zob. Šta je od toga istina?

Poželjno je, obzirom da se kupuju sa četiri nedelje, animirati ih da im se u jelovnik priušti kopriva.Sveža kopriva, za početak sitno iseckati makazama i pomešati sa koncetratom, a kad se "zatrave" nabrati koprive sa sve stabljikom i vezati u snop i podići u visinu glava.Za početak a kasnije može i da se nakosi i baci onako na podlogu gde borave.Animiramnjem upotrebe koprive zaštitili ste ih od mnogih nedaća.
Što se tiče voća i povrća - sve što vam je pri ruci dodajte, to im dođe kao salata, bitno da bude iseckano na veličinu koja omogćava da ćurke istu gutaju.
2e1wz7s.jpg
 
Pozz svima da se javim,dali ste poceli nove ture curica,ja jos ovu da sredim i nema vise odustajem zbog licnih razloga,ako je neko zainteresovan za levke neka se jvi na P.P
 
Ja ću, ako Bog da, za mesec dana da kupim 3 ćureta,tronedeljna ili četvoronedeljna, kakvi budu bili u ponudi. Iščitavam ovu temu u detalje jer nemam nikakvog iskustva, pa me je poprilično strah da li ću biti uspešan sa njima.
 
Ja ću, ako Bog da, za mesec dana da kupim 3 ćureta,tronedeljna ili četvoronedeljna, kakvi budu bili u ponudi. Iščitavam ovu temu u detalje jer nemam nikakvog iskustva, pa me je poprilično strah da li ću biti uspešan sa njima.
Bude u ponudi i curica od 7 nedelja skuplji su naravno ali s obzirom da vam je prvi put sigurnije je da su veci:ppozdrav:
 
Tuga i žalost u toku prošle nedelje od 15ćuraka 11 uglinulo u roku od 2 dana,starost 4 meseca,ostalo jos 4
 
Nazad
Vrh