Ćurke i način njihovog držanja

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.531
Ove godine uvezena znatno manja količina ćuraka .Ćurke nabavljene u okolini Mionice - negde krajem aprila sa staošću od 4 nedelje.

zeljko_srb

Član
Učlanjen(a)
8 Okt 2016
Poruka
489
Koliko vremenski je trajao tov njemu a i ostalima koji nisu bili ljubimac ? uzeo bih 10kom za kucu, petonedeljne bih. ne znam u kom mesecu da ih uzmem?

valjevac

Zaslužan član
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
1.531
Izvini Željko, nisam bas svakodnevno na forumu pa malo kasnim
Ja sam prošle godine uzeo 40 komada 1.maja i tada su bili stari četiri nedelje.Veći deo sam poslao u večna lovišta u mesecu septembu.Ostalo je nekoliko ćurana duže, zbog zahteva mušterije.A ljubimac je ostao baš dugo.Predlažem ti da uzmeš "prvo kolo" -iskustvo je pokazalo da su najzdraviji zbog zaštite koju je imalo matično jato.Tako da svakod drugo, treće leglo nije u najsjanijoj kondiciji kao prvo.Nisam ti ovo baš lepo napisao ali predpostavljam da ćeš razumeti.Ovo važi i za piliće.Prva legla su najzdravija i u najboljoj kondiciji. I ove godine ću uzeti isti broj a napravio sam i "goljotinu"-Pokazalo se da je efikasna.Toliko od mene

ivanhecimovic

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Maj 2019
Poruka
25
Ja drzim domace i hranim ih oko 7 mjeseci, imam 2 zenske i muskog zenske su nedavno krenule nosit jaja skupio sam vec 10 komada a kod tovnih bijelih vam je lakse jer se mogu klat kad hocete od 3 mjeseca starosti pa na dalje, uzimite veće i tako negdje u u petom mjesecu najbolje ...

Vrh