Ćurke i način njihovog držanja

Koliko su teski ovi od 13. nedelja i koja je cena zive vage /kg.i ocisceno.pozdrav.
Ако је питање за мене - нисам их мерио.А тамо касније на јесен ће се продавати 550-600 динара килограм уређене
 
Ако је питање за мене - нисам их мерио.А тамо касније на јесен ће се продавати 550-600 динара килограм уређене

Ja ih prodajem po 600 oguljene i isecene.Mislim da je cena korektana kako za kupca tako i za mene.Pozdrav svima na forumu.
 
Pa curan je krupniji od curke i ima crveniju glavu. Curani sa oko 3-4 meseca pocinju da se sepure i kao odrasli imaju vecu "surlicu" od curke. Kasnije kada porastu curanima se boja koye na glavi preliva od crvene preko plave i bele.
Ako niste sigurni postavite sliku.
Pozz
 
20161124_081914.jpg
[/URL]imgupload[/IMG]

stare su 7 meseci
 
Hvala na odgovoru. Iskoristio bih jos neko pitanje: koliko cesto nose jaja? Da li na prolece treba da se dohranjuju (imaju 5ari ispase)? Da li da cekam da se one raskvocaju ili da skupljam jaja pa da nalezem kokoske na njih (imam domace)? I kako to da sam video cini mi se 3 od 4 da se šepure? Pozdrav
 
Koliko ja vidim samo je crni curan. Ove ostale su sitnije I imaju puno manje ovih kao „bradavica“ tj bobica na glavi. Curke nose kako kad svaki do svaki drugi dan i posle 10-15 jaja se nalegu i SUPER leze i jako dobro cuvaju curice a mozete pod njima da lezete i pacice i pilice. Na jajima leze 28 dana i curici su prvih dana osetljiviji i najbolje je da ih ostavite sa majkom jer ce ih najbolje ocuvati i najbolje je da budu zatvoreni prvih 2-3 dana na nekom toplijem mestu. Jaja su bela sa braon-zutim sitnim pegama i krupnija su od kokosijih. Trebalo bi da se dohranjuju iako dosta koriste travu. Uz ispasu bi im bilo dobro dati neku mesavinu npr. suncokreta psenice i kukuruza a dobro jedu i jecam i ovas, pa se mozete odluciti za koju kombinaciju

Ovako izgleda curan kada se sepuri:
 
Poslednja izmena:
Ja sam početnik tako da mi ne zamerite na pitanjima ali evo još nekog: da li da se jaja skupljaju pa da se podmetnu pod ćurku kada se raskvoca ili da se ostavi da ona sve obavi sama, i kako izgleda kada se ćurka raskvoca?
 
Pa najbolje im stavite na gnezdo 2-3 jajeta i najbolje bi bilo da imate više gnezda(bolje da stavite kokosija jaja; a čuo sam da ćurke ako se poklope na gnezdo, da ne mogu izaći sa njega hoće da se posle dan-dva nalegu, ali tako sam samo čuo pa zato nije 100% sigurno) . A kada se raskvoca ćurka se ponasa kao i kokoška- nakostreši se i agresivna je a veoma je zastitnički nastrojena prema mladima.
Izvinite, odgovorio bih ranije ali nisam mogao da pristupim forumu.
 
Da znam za to, da li kilaza ide gore ili ide dole kada je upitanju uglavnom ishrana bez koncetrata i granula.
 
Ljudi hteo bi da zamolim nekog da mi pomogne!
Krecem ove godine sa ozbiljnom ishranom curana. Spremio sam novac. Pravo da vam kazem 'prezalio' sam ga...

Citao sam na raznim forumima o nacinu njihove ishrane i treba mi sada vasa pomoc, kako da za normalnu sumu novca dobijem tovljene curane...

Po sistemu moga oca i majke sigurno necu tako, njihov sistem je gubilacki... Svake godine zbog nepravilne ishrane ugine curan pred klanje, i plus curani su manje od 18kg...
Dakle procitah negde da je covek za tov 13. curana dao oko 33000 dinara a zaradio preko 70000 dinara.

Da li bi neko bio voljan da mi napise nacin ishrane curana od prve do poslednje nedelje. Naravno u tu ishranu uracunati domace proizvode, tipa kukuruz, repa, cvekla, sveza detelina itd...

Ps. Uracunati i vitamine...

HVALA! :)
 
^^^ Ako iz ovih napisanih 105 strana nisi shvatio kako se curke hrane i drze, neces ni iz jedne poruke. Mozda bolje da ti neko sve uradi oko curaka, a da ti samo uzmes pare na kraju
 
Prvo, nisam imao vremena da listam, sad sam seo za komp i krecem sa listanjem.
Drugo, to mi ne pada napamet, hocu da te pare ja zaradim :)
 
Mani se matematike, nema nista od toga da ti unapred znas kolko ces da zaradis i sl. Gledaj da ih ocuvas kako treba, pa posle razmisljaj o parama
 
Nazad
Vrh