Ćurke i način njihovog držanja

U subotu poklao preostala tri curana. Uredjeni bili sigurno preko 20 kg, ali ne vise od 22 kg. Morao ih klati ( 23.10 imali bi 6 meseci) zbog prostora, na njihovo ocisceno mesto prebaceni pilici.
 
Biće i ćuretine - još malo - još neki dan.
rcsigz.jpg
 
Ljudi gresite sto meso bilo koje nakon rasplacivanja drzite u vodi.Voda izvlaci ukus mesa.Pravilo je da pile,cure,pace,prase ili sta vec moze stojati u vodi neko vreme zaklano i osureno.Cim ga rasecete i izvadite iznutrice,samo nuzno pranje.Nikako drzanje u vodi.To vam je drugarski savet i pravilo,koje mnogi vidim ne znaju.
 
Ako su navalile muve bolje je prekriti nekim prekrivacem nego drzati u vodi i ako je zastita od muva u vodi i laksa i efikasnija, ali desava se ovo sto kolga SAMA pise.
 
Nije bilo muva, prohaldno bilo....jednosatvno majstor što je radio stavio ih u vodu 1h... pa onda kačili da se ocjedi...... kažem proces koji je bio. OK
 
Dobro jutro..suprug i ja prvi put gajimo curke..totalni smo amateri :) tako sam i naletla na ovaj forum..i nasla mnogo korisnih saveta..Kupili smo 20.. za prodaju ce biti nadamo se 17.. imaju oko 12 kilograma.. Da li neko zna koliko jos mogu napredovati za mesec dana.. svi su momci kocoperni :) Sad imaju oko 4 meseca ja i ne znam je l ovo dobra kilaza za taj uzrast.. pa ko zna bila bih mu zahvalna.. Nadam se da cemo se lepo druziti.. :ppozdrav:
 
@Zorana86

Sada ih pritisnite sa hranom ova zadnja dva meseca ako cete ih hraniti 6 meseci. Veliko je jato pa se ne mogu ocekivati bog zna kakvi rezultati u tezini. mislim....mnogo su naprednija mala jata sa 5-6 komada. Dobru hranu.....granuliranu, 5-i mesec jos uvek im davajte CU-III a poslednji mesec CU-IV ako zelite da im ostvarite neku povoljniju tezinu.
 
Pa planirali smo da se ''resimo'' par komada u decembru Dusko.. zbog praznika.. susenja.. Uf znaci tesko da cu mnogo posticu za mesec dana.. Hvala dusko.. Javljacu se sa rezultatima :)
 
Ne bi se ti rastao s njima.Ti ces u njima tek uzivati kroz hranu.Mislim da je njima veci problem da se rastanu s tobom :haha:
 
Ljudi gresite sto meso bilo koje nakon rasplacivanja drzite u vodi.Voda izvlaci ukus mesa.Pravilo je da pile,cure,pace,prase ili sta vec moze stojati u vodi neko vreme zaklano i osureno.Cim ga rasecete i izvadite iznutrice,samo nuzno pranje.Nikako drzanje u vodi.To vam je drugarski savet i pravilo,koje mnogi vidim ne znaju.
Radio sam u Austriji u ogromnom restoranu kao kuvar na "mesnom" odjelu.Meso nam je dolazilo u polovicama (šta je jako rijetko danas) i prilikom tranžiranja samo se krpom brisalo nikad voda.
 
Nazad
Vrh