Ćurke i način njihovog držanja

Pa lepo ,ja sve ucelo prodajem ako baš ostane ondak susim belo i batake :ppozdrav:
 
najbolje da kupujes gotove granule,ja koristim Gebi i veoma sam zadovoljan,od 4 do 8 nedelja dajem ću2 od 8 do 16 ću3 od 16 do 20 ću4 i mesam u jednakim odosom 10 kg jecma 10 kg kukuruza (zrno) 10kg psenice (zrno) i 10kg koncetrata ću4
 
Hristos Vaskrse
Srecan praznik svima i kad proslavimo da se malo raspisemo nesto nam slova slabo idu u zadnje vreme
 
Jedno pitanje sa koliko pure počimaju nesti jaja ja imam 9 komada onih domačih pura zovu ih i zagorske pa ako netko zna neka napiše
 
A vidjet čemo za 15 tak dana bi po Duškovom trebalo da krenu nositi pa ču napisati jel budu krenule

Nisam dobro procitao tvoj post, mislio sam da su hibridne curke u pitanju i za njih sam napisao da pronos pocinje sa 5 meseci starosti.
Za domace curke ne znam.....nisam nikada te uzgajao, a hibridne evo vec 18-u godinu za redom.
 
Dali ima svrhe razdvajati curke od curana,u predhodnoj turi 2 curke su izgazili strasno modre na ledjima i batacima.ako se razdvoje dali ce curani da se mlate,a mozda i curke dali ima svrhe ciniti tako stogod.
 
Јутрос стигли.Стари 7 недеља, цена 800.динара, мешавина:
28mmjaa.jpg
 
Nazad
Vrh