Ćurke i način njihovog držanja

Grujo nisi dobro razumeo sta sam napisao procitaj jos jednom i bice ti jasno a post se ne odnosi na tvoje pisanje.
Poenta je da dve curke uz tgrojku pojedu po kilogram kukuruza dnevno, a kasnije uz cetvorku po volji, a da meso nije masno.Tj da nema sla.Ja nisam naisao do sada na takvu vrstu kukuruza pa sam hteo da pitam ovog decka iz Nisa gde to ima.
..razumeo sam te .. ali gde ima kukuruz , a da nema svojstva koja ima... ma sve mi je jasno . ali sam se iznenadio sto ti to uopste pitas . pa sam pomislio ... ovi odlepili .. :haha:
 
I od mene tura za drustvo,pa onda nek brisu.:ppozdrav:Imamo razlog.SUPER KUKURUZ, dajte da uzmemo novce.:haha:PS imao sam ja jednom davno,kad sam bio mali curke,koje su licile na curane i jele su samo kokanac.Za mesec dana sam ih poklao i imale su po 35kg cisto naravno.:haha:
Ja kad se salim,onda se salim,a ne zelim nekog da navucem na tanak led.Ziveli jos jednom.:ppozdrav:
 
Nakon napisanog jutrošnjeg posta otišao sam do polj. apoteke i raspitao se u vezi sojine sačme. Kad su mi ljudi rekli da ima 44% proteina, shvatio sam da je moj prethodni post bio čista glupost. Odmah sam shvatio da se ne sme davati u posebnoj hranilici i da bi to bilo čisto ubistvo. Zadržaću ja svoju staru recepturu i hraniti samo koncentratom. Neću da eksperimentišem pa da sam sebe zaj..em.
 
Valjevac @ tog kukuruza ima na pijaci, i kosta dzak od 45 kila, 1250din... obican kukuruz, ja sam mojim curkama takav davao, i masti nisu imale sigurnooo!!! 1000%., izbacio sam sliku uredjene curke, i vidi se da nema masti na njoj..da sam znao da ce i to da ti padne na pamet, slikao bih je i iznutrice, pa da vidite.........
 
Valjevac @ tog kukuruza ima na pijaci, i kosta dzak od 45 kila, 1250din... obican kukuruz, ja sam mojim curkama takav davao, i masti nisu imale sigurnooo!!! 1000%., izbacio sam sliku uredjene curke, i vidi se da nema masti na njoj..da sam znao da ce i to da ti padne na pamet, slikao bih je i iznutrice, pa da vidite.........

Ne bih da se "prepucavam" ni sa kim ali da dve curke u periodu kada jedu trojku dnevno pojedu jos i kilogram kukuruza e to nisam mogao da shvatim osim ako je kukuruz posoljen
 
@jovanips

quote_icon.png
Citiram: jovanips

Valjevac @ tog kukuruza ima na pijaci, i kosta dzak od 45 kila, 1250din..

Pa to jeste poseban kukuruz, kada kg kosta 27,0 din. Ja prekrupu kukuruznu pakovanu po 25/1 kg prodajem za 650,0 ili ti kg 26,0 din uz fiskalni racun. Stvarno poseban kukuruz.
 
Ljudi visoko proteinski kukuruz stvarno postoji.Pogodan je za zivinare.Ima po knjigama 9,4% proteina,a obican 7 do 8 %.To ipak nije toliko velika razlika,da bi curka ostala bez masnoce.Bar ne na cistom kukuruzu.Ruku na srce po katalozima hibrida kukuruzi imaju 10 i vise %,ali to su price za malu decu.Realnost je ovo sto sam napisao.Inace taj visokoproteinski kukuruz poprilicno manje rodi,tako da ga gotovo i nema na njivama.Ili se bar ja ne usudjujem da ga neko seje.
 
@SAMA

Znam druze to je kukuruz sa crvenkastim zrnom, ali je i dalje energetsko hranivo koje stvara energiju, koja ako se ne utrosi pretvara se u mast i gomila se. Ma sta ja tebi pricam o tome kada vec znas.
 
Ljudi visoko proteinski kukuruz stvarno postoji.Pogodan je za zivinare.Ima po knjigama 9,4% proteina,a obican 7 do 8 %.To ipak nije toliko velika razlika,da bi curka ostala bez masnoce.Bar ne na cistom kukuruzu.Ruku na srce po katalozima hibrida kukuruzi imaju 10 i vise %,ali to su price za malu decu.Realnost je ovo sto sam napisao.Inace taj visokoproteinski kukuruz poprilicno manje rodi,tako da ga gotovo i nema na njivama.Ili se bar ja ne usudjujem da ga neko seje.
ja sejao kws 3381 po prospektu ima 9,56 % proteina i crvenkaste je boje, prinos kao i sa drugima.
nego da vas iskusnije pitam posto vidim da se juce vodila polemika u vezi sojine sacne pa ste vas nekoliko rekli da ide max 25 % pa me interesuje kako onda napraviti koncentrat sa 28 % proteina, mislim sta mu jos dodati posto ovde nema ribljeg i mesnog brasna a i kvasca ne bi trebalo puno da ide. ovde ima jedan sto drzi curke i u cu-I stavlja oko 60% sojine sacme i koliko vidim curke napreduju(godisnje utovi mozda i 1000 komada)
 
@rekreativac

Pored sojine sacme dodaje se jos i suncokretova sacma.... i metionin i lizin. Ne znam na pamet u kojim kolicinama.
 
Poslednja izmena:
e sad tek vidim po tabeli za izradu konc. koju je ostavio @robins da u metioninu i lizinu ima i proteina ja njih nisam ni racunao jer sam mislio koristiti premiks koji sadrzi navedene suptance a za suncokretovu sacmu mislim da ne sme puno da ide jer sam negde procitao da zivina tesko vari celulozu
znaci zakljucak je da je vise od 25 % sojine sacme u konc. stetno za curke
 
Do 25% za ciscenje curaka.To je najslabiji koncentrat.Ako se budu cistili sa 20 i kusur % proteina mogu pocrkati.28% je jedinica i naravno da ide vise sojina sacme.Moze i do 60%,ali sto rece Dusko58,jedina mana soje je nedostatak metionina.Njime je bogato riblje brasno.Posto je ono npr izbaceno,a soja osnova za proteine,mora se dodavati sinteticki metionin.Dodaje se od 0,1 do 0,4%.Poprilicno je skup i kosta 500din. kg.Mora se dodavati zbog povecanja svarljivosti soje.U protivnom ce soja ostati ne iskoriscena.
 
@rekreativac

Metionin i lizin su esencijalne amino kiseline, koje nastaju razlaganjem proteina. Ranije se u smese stvljalo riblje brasno koje ima najmanje 64% prot. Razlaganjem tih proteina dobijaju se amino kiseline i proteinski ostatak. Amino kiseline se dele na esencijalne i neesencijalne. Esencijalne uticu na rast misicne mase (mesa), i ima ih desetak. to su: metionin, lizin, cistin, histolalalin, leucin, izoleucin..... Danas se te esencijalne amino kiseline dobijaju sintetickim putem i takve se u odredjenim srazmerama stavljaju u smese. To ti je kao kada u caj ne nacedis limun nego stavis tabletu vitamina "C".
 
hvala gospodo sada mi je sve jasno ja sam se u stvari brinuo da ne smem vise od 25% SS u redovnom tovu
jos samo da nabavim curice ili plice i da tovim
:ppozdrav:
 
Poslednjih mesec ipo dana sam počeo da sumnjam da sam dobio svih 12 ćurana. Ispostavilo se da sam bio u pravu. Uvalili mi 4 ćurke - daleko sitnije od ćurana. Još da smeh bude veći, moji ''ćurani'' počeli da nose jaja! Sad svakodnevno snesu 2-3 jajeta. Ali nema veze. Idu pod nož čim posedu ovih 60 kg hrane koje sam nabavio, a to će biti za desetak dana. Javiću kakav je ukupan učinak.
 
Nazad
Vrh