Ćurke i način njihovog držanja

@valjevac

Hajde druze kaci koju sliku, da se malo prosvetimo i parimo oci.:ppozdrav:
 
Neko vreme tmurno da se ni ćurkama ne pozira.Hi.Trenutno imam 5 ćurana a ovih dan ću im pridodati u društvo omladinu, pa da vidimo kakav će rat biti.Ćurani maju oko 3,5 meseci i veći deo vremena se provodi na ispustu.Pozdrav ekipi:ppozdrav:
2m7vwif.jpg
 
pozdrav svima..evo i mene posle dugoog vremena...Crko mi kompjuter od vrucine, pa dok se to sve popravilo prodjose 20 dana///:ppozdrav: danas sam zaklao curke, morao sam.. imale su tacno 125 dana, za dan pa 18 nedelja.. vrlo sam zadovoljan rezultatima, pojele su 60kg.koncentrata, i 5kg.kukuruza, puunnooo koprive, deteline,i nekih vocaka.... tezina ociscene Curke bila je 11kg. A Kopuna, koji je na kraju ipak ispao curka,jer je bio pun malih jajasca 15kg. ukupno 26kg.cistog mesa...malo ili dosta:haha:? slike cu kasnije da postavim...:ppozdrav:
 
Dobro nam se vratio.Bili smo se zabrinuli i ponadali da si na moru.Treba da castis za curku.Bolje biti curka nego gey.Pricam u svoje ime.Misterija je razresena.:ppozdrav:
 
hahaha na moru sigurno nisam bio, bio sam malo do banje..laknulo mi kad sam video da nije Gej.Nego SAMa druze kako ti se cine rezultati, posto ja nisam bas vican da procenim:haha::ppozdrav:
 
Po meni je to sasvim Ok.Ipak bi krajnju ocenu prepustio iskusnijima u tovu curaka.Ja ih na zalost ne drzim vec 5-6 godina zbog intenzivnog tova pilica.Oni su moja bransa.
 
@jovanips

Nije smela biti tolika razlika u kilazi, posto su samo dve. Kada se odgaja 10 a i vise curaka onda se moze desiti da jedna bude dosta manja od ostalih. obicno je razlika u ostalima do dve kile, ali za prvi put da te ne demoralisem dobro je.:ppozdrav:
 
pa jeste nesto je kilaza manja kod jedne, neznam sto, ali nebitno..Bitno da je prirast po vama za tu starost odgovarajuci///:svinja: necu da pricam sta sam sve naso u njihovim zeludcima, i ako nisu bile na ispustu ni dana,to su bili kamencici 2x2cm, neka slama, cuda bozija...:haha:
 
Ovo ti je dobro.Poslednji smesak pred vecna lovista.Razlika u kilazi ne moze biti do tebe.Na dve ne moze biti guzva.Jednostavno je jedna bila jesnija,mozda je manja imala urodjeno manji zeludac ili slicno.Konverzija hrane ti je ok i to je bitno.Koliko su pojele toliko imas mesa i uzdravlju ga potrosio.
 
Moji curani dobro napreduju....ipak izgleda da nema curke...sad su svi isti...prilikom kupovine tronedjeljnih curica ja uzimam najteze...to mi dodje kao neko mjerilo da bi mogli biti curani...ovaj put se posrecilo...
 
Moji curani dobro napreduju....ipak izgleda da nema curke...sad su svi isti...prilikom kupovine tronedjeljnih curica ja uzimam najteze...to mi dodje kao neko mjerilo da bi mogli biti curani...ovaj put se posrecilo...

Do 4 nedelje ili ti 28 dana ćurke su veće i teže od ćurana.U tom slučaju pomaže i dužina prstiju prilikom procene pola
 
Pozdrav narode. Izgleda da imam problem. Ona curka sto je stalno preskakala ogradu izgleda dostigla polnu zrelost. Stara je 3 meseca i 8 dana i stalno leze pred curane. Osetno je sitnija od ostalih curaka, ne verujem da ce isterati vise od 7-8kg ociscena sa pet meseci, ako doceka tu starost.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh