Ćurke i način njihovog držanja

A sad sto se tice mesa mi dimimo u pusnici oko trecine mesa i to uglavnom belo a pravimo i kobasice koje su izvrsne dok batake i karabatake i deo belog ide u mleveno . Za sarmu, musaku,cufte itd pa cak i rostilj od cureceg mlevenog je odlican.

Pošto se ozbiljno razmišljam da mojoj "pilećoj bratiji" kad završi u zamrzivaču, u neko doba dodam i po koju ćurku, sve sam pažljivo pročitala i ovaj deo me je zainteresovao. Zamislila sam da uzmem jedno 5-6 komaTa za početak, pa da jednu (manju) ostavim ucelo za Božić, od ostalih belo meso da ide u šnicle (probala i sviđaju mi se), a bataci, karabataci i sve što može da se otkosti - u mleveno. E sad pitam iskusne jeli to izvodljiv plan? Jel teško otkostiti ćureće batake, mislim da imaju neke silne tanke žilice/koštice kroz njih?
Od prostora raspolažem 1/2 "pileće šupice" za početak, a kad mogu napolje imaju lep ograđen "boks" da šetaju do mile volje...:osmeh:
 
hahaha.....ma experiment je taj, da ja prvi put uzimam curke, i da nemam mnogo pojma kako, sta, pa zato samo 2. mada sad se kajem sto nisam malo vise uzeo, vidim da nisu nesto posebno teske za odrzavanje, ali dzabe kad covek(ja) nezna....
 
pozdrav svim forumasima...moje curke su danas napunile 42 dana(6 nedelje), i merio sam ih da vidim kako napreduju, Curan ima 4,8kg., a Curka 3.5kg.....sta Vi mislite, jel ovo malo,taman, Mnogo:haha:PoZZZZZ :ppozdrav:
 
Kakve su ti ti kengure kupio .. izvini mislio sam na NOJEVE :haha: to je pitanje za valjevca . za mene je to mnogo .. meni su stigli sa 4 nedelje // ali za jos 2 da budu toliki sumnjam ( BIG BUF 6 ).....TEBI CE ZA 20 NEDELJA DA IZGURAJU 100 KG :haha:
 
Sa 6 nedelja starosti ćurke bi trebalo po tehologiji da imaju težinu oko 2.300 grama a da pojedu oko 7kg hrane a ćurani 2.800 grama sa utroškom hrane odoko 8,5 kilograma.To bi bilo po tehnologiji uz poštovanje svih ostalih činioca od kvaliteta ćureta, hrane, uslova.:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:Laku noć ili dobro jutro
 
@jovanips
Prijatelju proveri ti taj tvoj kantar na kojem si merio curke. Jeste da su ptice evolucijom postale od dinosaura, ali sta je mnogo mnogo je.:ppozdrav:
 
ljudi digitalna vaga od komsije.....stvarno neznam dal je greska u njoj, ja cu to morati da proverim...inace njih dve pojele su 10kg jedinice evo za 17dana tacno, danas nacinjem dvojku 25kg....pojele su deteline bog zna kolko, barene kopive nisu bas htele mnooogo....e sad odo da trazim vagu od komsije...pa javljam rezultate sa slikama...pozz
 
Danas sam išao na konsultacije u ćuretarnik.Tema konsultacija : Težina ćuraka u okolini. Konačan zaključak - Moje ćurke je sramota da se slikaju....
 
@jovanips
Prijatelju proveri ti taj tvoj kantar na kojem si merio curke. Jeste da su ptice evolucijom postale od dinosaura, ali sta je mnogo mnogo je.:ppozdrav:

Dusko izvrsio sam danas merenje ponovo, i slikao brojke, znaci vaga je proverena sa 5 kg. secera, inace kupljena u Srbokoki jos pre nekoliko godina, meri na 4 decimale..Curan 4,9012 , a Curka 3,5670.starost 44dana. Ima slike, ima zabelezeno sve, cim dodje brat ubacujemo slike, posto ja evo pokusavam ceo dan, i nece nikako.....Pozz
 
Čoveće,sad sam ozbiljan kolko ne mogu da verujem.Pa tebi se ne isplati da to dalje toviš no da kolješ odma dok nije izgubilo na težini (dok se nisu izduvale :haha:).
 
Dusko izvrsio sam danas merenje ponovo, i slikao brojke, znaci vaga je proverena sa 5 kg. secera, inace kupljena u Srbokoki jos pre nekoliko godina, meri na 4 decimale..Curan 4,9012 , a Curka 3,5670.starost 44dana. Ima slike, ima zabelezeno sve, cim dodje brat ubacujemo slike, posto ja evo pokusavam ceo dan, i nece nikako.....Pozz
Koji ti je to hibrid .. pa to je nezamislivo.. u svkaom slucaju svaka ti cast .. ja bi njih u muzej ha ha :haha:
 
ja stvarno neznam.....po meni nekako to je i normalno za toliku starost, i krupno izgledaju isto....ma neki uvoz iz madjarske, BIG 6 je hibrid...e sad neznam sta im je pa tolko brzo napreduju.....sad mi neprijatno ispada da negovorim istinu...ali ima slicke..ubacujem prvom prilikom. sa koliko meseci vec mogu da se kolju curke:haha: mada ovo bi bilo steta zaklati,mozda premase 50kg...hahahaha,laku noc ljudi.....
 
@jovanips
Pozdrav druze. Drustvo se malo zeza, a ti se palis. Ja istina nisam imao do sada takve rezultate, ali sto da ne. Dobar hibrid(but big 6), dobra hrana i dobri uslovi. Mislim na paznju. Nema ih mnogo, pa covek moze da im posveti vise paznje, manje ih inicira jurcanje i skakanje po odgajilistu pa uneta hrana sva ide u prirast a ne u trosenje energije u jurcanje. Nemoj da razmisljas o klanju pre sest meseci i samo tako nastavi. Genetika je cudo.:ppozdrav:
 
e hvala ti DUSKO PRIJATELJU....to je istina,posvecujem im paznje dosta, ne jurcaju, samo leze, dobra hrana,hibrid.. i sigurno se sve to odrazilo na prirast...pozz
 
hahaha.....ma experiment je taj, da ja prvi put uzimam curke, i da nemam mnogo pojma kako, sta, pa zato samo 2. mada sad se kajem sto nisam malo vise uzeo, vidim da nisu nesto posebno teske za odrzavanje, ali dzabe kad covek(ja) nezna....

Eeee, Jovane , Jovane.... Ti ranije rece da Ti je neko Profesor veterine, da se razumete u curke, da gajis svake godine za sebe po desetak komada... Toliko si se zaneo u prepisci , da je to vec bilo smaranje...Jedno vreme se od tebe nije moglo nista pametno napisati u ovoj temi. Svasta trpi ovaj internet! I na svasta i svakoga se moze nabasati...
 
Jovane,
[FONT=&quot]kišan je I hladan dan u Lazarevcu,ne ide se od peći osim ako se ne mora a Karalić me je isprovocirao da utvrdim o čemu se ovde stvarno radi.Čovek je bio u pravu,utvrdio sam pomno analizirajući svaki tvoj post od početka da iza svega ovoga leži neki krupniji eksperiment u ishrani ćuraka o kom ti izgleda još uvek ne želiš javno da pričaš,ali oštro oko Karalića je to registrovalo I prenelo.Naime, 06-07-10 u 11:21 kažeš “…ja svojim curkama nikad ne dajem 4-ku, nego 3-ku pomesam sa prekrupom, i tricem…”, a 01-11-10 u 23:14 kažeš “…ja im do 4 meseca dajem koncentrat, a od 4 sve i svasta…”Posle toga kažeš da nikad nisi držao ćurke I da si za eksperimentalni uzgoj kupio dva komada.Preokret u tvom eksperimentalnom uzgoju dva komada ćuraka se događa 24-04-11 u 09:46 kada jedna od tvoja dva komada ćuraka u sred 31.og dana iz neobjašnjivih razloga dobija braon proliv koji ti saniraš ampulama C vitamina od 500 mg,da bi već 38.og dana ista dostigla 4,9012 kg sa željom da idemo na 50 kg.Ti si izgleda sasvim slučajno lečeći ćurkin braon proliv C vitaminom u ampulama od 500 mg pronašao da je C vitamin bomba za ekspanzioni tov ćurića,samo to još nećeš da otkriješ jer je u eksperimentalnoj fazi.Priznaj,Jovane. Priznaj što pre,tako da idem odmah da tražim od lekara da mi prepiše C vitamin u ampulama na recept(zbog prehlade).[/FONT]
 
Nazad
Vrh