Ćurke i način njihovog držanja

e super...znaci preporucio bi mi sortu converter za sledecu godinu, a i konc.100% :cool: .vidi se da dobro napreduju, a bog zna kolko su pojele granula do sad :sta: :D ali to nije bitno ,bitno je da super ide....a gde si ih nabavio
 
Hvala jovanips, ćurke sam nabavio preko veterinarske apoteke u Lazarevcu ( preko puta autobuske stanice,ovo pišem zbog ljudi iz okoline ako zanima i moglo da se naruče samo ćurani, mada se kod mene zeznuli u dva slučaja ::namigivanje::, al nema veze).
A što se tiče koliko su pojele, zna se tačno evo vidi

29utxzb.jpg


ali nisu sve pojele, imam još tri cela džaka od zadnje kupovine, tako da oduzmi 3150 din od onih 16 590 i dobiješ koliko su do sada pojele, a cena 10 ćurića je bila 5 200 din. Jednom ili dvaput sam samo uzeo po 10 kg Zemun koncentrat, jer nije bilo Planinog. Ništa nemam protiv Zemunaca, prasići više vole njihov, ali ćurke ipak preferiraju 100%. Trenutno pojedu tri džaka od 25 kg za nešto manje od dve nedelje.
Evo ja ovaj koncetrat u granulama kupujem za ćurke i odličan je stvarno, ne zbog neke reklame. Mada, red bi i bio da daju neki popust , zar ne :haha:

1o9g77.jpg




:ppozdrav:
 
pa dosta su pojele, ali i odlicno napreduju, sve si ti to lepo obracunao, svaka cast, a i koncentrat je znaci prva liga.ja sledece godine uzimam isto taj.....pa stvarno nebi propali da su dali neki popusta, to bi mozda izvuko da si nabavljao direktno u fabrici, i to svu hranu da si kupio odjedanput, dobio bi garant 10% ako nista drugo....jeste da su ulozi veliki, ali zato je dobitak duplo veci.....mislim ako prodajes...od tri curke vratices sve pare, po nekoj mojoj racunici, mozda i manje.... :cool:
 
Fino, fino, meni Lazarevac nije predaleko...a Jovanips sve pita i sve hvali, al nikako on da kaze koje curke ima?

Mene ove godine dopale skoro sve zenske na jednog curana, tako da ljubav cveta i mir je na zemlji... Jeste da oni tamo po vet. stanicama i poljo-apotekama obecavaju sve curane...al ne bude tako uvek.
 
jel imas neki problem mozda..... :bravo: :cool: , pa ja nemam curke........zato se sad raspitujem, za sledecu godinu..........pa ono sto je dobro, mora da se hvali, ja nemogu sad i tvoje da hvalim, kad ih nisam video....... ::namigivanje:: sazaljevam slucaj
 
pa nista i ja lose nisam reko.........salim se malo., pomei ovo nije drsko...ali ako vi smatrate da jeste, ja se evo izvinjavam.posebno chikenloveru, to mi je najbolja prijateljica ovde na forumu.....sorry :cao: :cao: :D :ppozdrav: ::vino:: ::torta::
 
Ma sve je ok. Ja sam kriva, uobrazila da Jovanips ima curke posto toliko prica o njima. Ja se izvinjavam.
 
ma ljudi niko nije kriv.........bas sam se naso u cudu odjednom...pa citam onaj text 7 puta da uocim de sam to napravio gresku..sad mi je lakse, a bas sam misleo da mi se chikenlover naljutila...... ":": { :D
 
Nista od mojih slicica.....nisam slikala....valjda od soka! hi,hi,hi.....mozda je i tako bolje.....sama cu da drecim!
Nego.....Chikenlover....mnogo su ti slatka oba pileta sa avatara! :D
 
Ljudi...pa napisah da ne znam!
Ako neko zna koju rasu razmnozhava Srbokoka......pa eto tu imam!
Pokushala sam par puta da stavim slike svojih tinejdzera....al mi neshto ne ide! :udri:
 
ja mislim da srbokoka gaji Big 6, nisam 100% siguran, ali mislim da je taj hibid u pitanju.... :ppozdrav: pa u ovo vreme nikad nece slike da se postave, zato sto je posecenost sajta najveca u ovo doba, pa onda koci malo, probaj posle 6..... :cao:
 
cojfd.jpg

29dztsj.jpg


evo neshto najzad i od mene-dodushe to su one neuspele prljavushe od pre mesec dana....ovo nije pravo stanje! hi, hi
morace opet ko slikera!

ali.....zamislite sad ovo duplirano i s mooodro-ljubichasto-crvenom glavom ali ne kad se lebure.....to je ono zbog chega ja drechim!l lele....
 
Pa sta ti fali curkama? Nema im ni viska ni manjka. :haha: Nego sledeci put ti za plakanje pusti neki tuzan film, nemoj na curke da "kvasis".
 
Koja kila vishka draga....samo to!
one su moje svinje....pa shto vece to bolje! ::namigivanje::

da se razumemo...skoro....pa sam zadovoljna sa svojima. ali mi one tamo ne daju mira!Nocma su mi mora! Bash mi je krivo shto ih ne slikah!
Za plakanje imam decu...ne treba mi tuzhan film! :haha:
 
Znam ja o cemu ti pricas i bez slika. Videla sam kod amera, da se zapitas kako ono stvorenje ne ekspolodira. Ja licno vise volim da je vise komada curki, a svaka da nabifla oko 20 kg, pa mi tako nekako najsladje. Sta da ti kazem, svako po svom meraku. A mislim da ti imas BIG 6, to je kod nas najrasprostranjeniji hibrid, koji medjutim, retko dostigne vise od 25-27 kila, ma sta oni pricali. Uzgred, probaj da im das bundeve, ja sam sa tim imala odlicne rezultate, a i meso i koza dobiju lepu boju.

Decu probaj da bijes, manje ces suze da lijes. :haha: :haha: :haha: :haha: Zezam se naravno.
 
Nazad
Vrh