Ćurke i način njihovog držanja

Izgleda od 8 komada samo 2 ĆURANA, ostalo ćurke. Jer samo je kod njih dvoje crveno oko vrata.... a još kao uzeo 6 muških...kako lažu....
kad0UgS.jpg
xWP7xRx.jpg
 
Ne mora da znaci mozda samo oni smeju da se naduvaju i time dokazuju svoju nadmoc u jatu. Oni koji imaju crnu "cupu" na grudima su sigurno curani, to je jedini siguran znak.
 
Moguce....mada ne mogu primjetiti ni na ovim sigurnim...malo prljavi hahha.... samo ne znam kad se moze tacno reci ovo je curan ovo curka,mislim sa koliko nedelja. Pozdrav

Citajuci temu na razlikama...tek se ne moze saznati...
 
Kad si uzeo sa koliko nedelja,drzi 24 nedelje racunaj od prvog dana kad si kupio,ako su bili 3 nedelje oduzmi to znaci jos 21 nedelju pa onda moze da se kolju :ppozdrav:
 
Ja planiram početkom novembra.,... što znači da će imati oko 27 nedelja...al nema veze jer ne planiram ranije. Kontam da bi trebali imati svaki po 20 kg minimalno,al .... do tad je daleko...
 
Ćurke stare 15 nedelja, od 8 komada samo 2 ćurana..malo sam razočaran na prodavca iako smo se drugačije dogovorili (1 KM plaćao skuplje ćurane...nije zbog togas..) ... zadovaljan sam sa težinom jer sam ih vagao ipak, ova dva ćurana po 14,5 KM, dok su ćurke teške 10,5 KG:
z1E0LSz.jpg
joS5cwY.jpg
ZdFEx7H.jpg
ALBHGus.jpg
 
Brasice za 15 nedelja dobra tezina svaka cast odlicno izgledaju :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo i nov turnus 3nedeljni curici nevide se bas svi 20 komada :ppozdrav:
20150725134904.jpg
[/IMG]
20150725134916.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav, evo mene posle duže vremena. Od početnih 8 ćuraka ostalo mi je 7. Pošto ih držim na otvorenom, po ceo dan na dvorištu, slabo mi napreduju (do 8 kg žive vage), čak se jedan i povredio pa je morao pre ostalih pod nož. Hrane veoma malo troše. Od kad sam izbacio granule pojeli su samo oko 50 kg kukuruza i 10-20 kg suncokretove sačme, inače po ceo dan jedu travu. Za sad svi lepo izgledaju sem jednog ćurana koji slabije jede i koji je pozadi malo prljaviji od ostalih. Kod njega sam primetio i povremeno podrhtavanje nogu a i češće ima raširena i pomalo spuštena krila nego kod ostalih. Rekao bi da je malaksao. Najviše me brine to podrhtavanje nogu pa ću zamoliti iskusne članove da napišu svoje mišljenje na ovu moju dijagnozu. Pregledao sam celog ćurana, nema nigde rana i za divno čudo je jako umiljat, te se kod pregleda uopšte ne buni. :)

Hvala
 
Nesto je pokupio od bakterija, virusa ili pa azita. K nsultuj veterinara mada je moj predl g...klanje. Ako zakoljes dobro pregledaj jetru, pluca i ostalo pa ako nema nekih vidljivih patolosk h promena onda je meso dobro za jelo.
 
Poklano 5 curaka i bile su uredjene 11-12 kg. Prodate po 500din. za kg. 23. 09 su imale tacno 5 meseci, ostala jos 3 curana.
 
Nazad
Vrh