ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Danas čujem da se ne zapamćeno puno ZP semena izvozi kamionima za Rusiju.Mnogo više nego ikada pre.O čemu se radi ne znam.
 
Ako je dobro nađubrena i nalazi se pored reke onda može i na 22cm.Hibrid ZP684 ima ogroman potencijal,u Grckoj u okolini Soluna na parceli od 200 ha dao je prinos od 18,5 tona/ha.
@diklofen
Izvozi se naravno jako puno semena ZP hibrida u mnoge zemlje u svetu pa tako i u Rusiju.Proizvođači su prepoznali kvalitet semenskog kukuruza i u uslovima oštre konkurencije biraju ono što ima kvalitet i potencijal u proizvodnji a to su upravo ZP hibridi.
 
A šta u Grčkoj uspeva bez navodnjavanja?To su više nego odlični prinosi sa kojima malo koja sem.kuća može da se pohvali.
 
Imam ponudu da uzmem ZP seme za neku malu svotu novca(2000din/vreća).Kako se može prepoznati jeli seme original ili nije?
Šta bi preporučili striktno za kombajniranje?
 
Imam ponudu da uzmem ZP seme za neku malu svotu novca(2000din/vreća).Kako se može prepoznati jeli seme original ili nije?
Šta bi preporučili striktno za kombajniranje?
Pa trazi da vidis deklaraciju za tu partiju semena...Obrati paznju da li je preatestirano ili ovogodisnje pakovanje...To se vidi na etiketi,to verujem da znas i sam.Moze da se desi i da je preatestirano a da seme ima dobru klijavost to nije merilo...E sad clan Rasa ce ti reci koji hibrid je dobar za kombajniranje!
 
Ma kakvu deklaraciju bre?To je seme izneseno "onako" na brzaka.Tvrdi da je 2010 i ima 505,555,434,677,784,606,666.
 
Ne bih se ja sa tim igrao.Moj pok. ujak tako jednom kupio NS.... hibrid u pola cene.Sa dva jutra jedna kikinđanka klipova, i to onih k"o šaka.
Uglavnom je to ono:"Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"
 
Mi svake godine preko leta pokupujemo sta je ostalo semena , ali u proverenim apotekama... Nikad problema nije bilo sa nicanjem, prinosom il bilo cime drugim... E sad ako je od nekog neproverenog bolje se ne upustati u tako nesto.
 
@diklofen Mozda bude samo vreca od Zp hibrida a ostalo kukuruz sa tavana.Bezi dalje od toga,izgubis celu godinu za 1500din razlike po vreci to nije igracka.
 
kod mene u selu je pre par godina bila frka kupili ljudi seme kad ono cvrc ništa seme iz ambara vreće se nabave deklaracije se odštampaju i teraj tužili ih al badava pojeo vuk magarca .
 
Nazad
Vrh