ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Kakva su iskustva kolega sa zp666 tj kakvi su bili prinosi prosle godine ko ga je sejao i kakvo je bilo djubrenje
Kukuruz 666 je odličan, ja sam sijao prošle godine imao izvandredan rod za naše zemlje,mada gdje sam ga sijao je dobra zemlja,ali mije zahvalilo sjemena pa sam domirio u izuzetno slaboj zemlji gdje je takođe imao dobar klip na osnovu NS 444 koje su totalno podbacile,dobro je podnio sušu i mraz koji ga je tukno za đurđevdan sav se žutio po njivi,međutim on se izvukao i bio pravi prinos za ponos.Ta mije parcela kraj puta pa sume mnogi pitali za sjeme, jer je moj zemunac odudarao od drugih ibrida na 0,25h imao sam 5,5 jednorednih sip berača.
 
Meni se od ZP hibrida 666 isto najviše sviđa. Niži položaj klipa, svaki klip sa po 16 redova. Problem je malo veća vlaga za vršaj, ali to sušara otkloni.
 
Naravno da sam mislio na standardne agrotehnicke mere .Samo seme ima odlicnu klijavost i prolazi kroz perfektnu doradu,zaprasivanje i pakovanje..
 
Sad videh cene ZP hibrida u Farmkomercu iz Čantavira. Naime cene hibrida najnovije generacije kao što su 606 i 666 za koje sam najzainteresovaniji su 2602 din u maloprodaji. Dok je dobri stari 684 2381 din. Zanima me da li je još neko upoznat sa ovim cenama? I da li je neko mozda proveravao deklaracije itd..? A evo i linka http://www.farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/SemenskiKukuruz_0.pdf
 
kod mene u poljo apoteci 684 2540.00 din a u zemun polju taj isti 3264.00din pošto je radnja bila zatvorena nisam pitao da li je to seme od prošle godine a pretpostavljam da jeste jer neverujem da im je toliki rabat
 
Sad videh cene ZP hibrida u Farmkomercu iz Čantavira. Naime cene hibrida najnovije generacije kao što su 606 i 666 za koje sam najzainteresovaniji su 2602 din u maloprodaji. Dok je dobri stari 684 2381 din. Zanima me da li je još neko upoznat sa ovim cenama? I da li je neko mozda proveravao deklaracije itd..? A evo i linka http://www.farmcommerc.co.rs/sites/default/files/cenovnici/SemenskiKukuruz_0.pdf

To je seme od prošle godine ja sam gledao oni uvek imaju jedan deo prošlogodišnjeg semena koje se nije prodalo,a i sam sam kupio prošle godine seme od njih i nisam imao nikakvi problema sa nicanjem.
 
To je seme od prošle godine ja sam gledao oni uvek imaju jedan deo prošlogodišnjeg semena koje se nije prodalo,a i sam sam kupio prošle godine seme od njih i nisam imao nikakvi problema sa nicanjem.
Ja sam uzeo 5 vreca ZP 684 ultra po 2500 dinara bas od dobljavaca iz cantavira a na dekleraciji pise da seme vazi do 31.06.2012 .Kada sam pitao zasto ovako mala cena on mi je objasnio da su oni uzelu vecu kolicinu semena od Zemun polja i kako im je dat rabat oko 18% i da ce u narednim mesecima biti sve skuplje seme.Sad koliko je istina videcemo....
 
Ja sam uzeo 5 vreca ZP 684 ultra po 2500 dinara bas od dobljavaca iz cantavira a na dekleraciji pise da seme vazi do 31.06.2012 .Kada sam pitao zasto ovako mala cena on mi je objasnio da su oni uzelu vecu kolicinu semena od Zemun polja i kako im je dat rabat oko 18% i da ce u narednim mesecima biti sve skuplje seme.Sad koliko je istina videcemo....

a da li je tretirano seme imidorom :sta:
 
Par distributera je uzelo odredjene kolicine semena sa rabatom pre nove godine.. Tako da je to vec u prodaji i po malo povoljnijim cenama.
 
Ja sam uzeo 5 vreca ZP 684 ultra po 2500 dinara bas od dobljavaca iz cantavira a na dekleraciji pise da seme vazi do 31.06.2012 .Kada sam pitao zasto ovako mala cena on mi je objasnio da su oni uzelu vecu kolicinu semena od Zemun polja i kako im je dat rabat oko 18% i da ce u narednim mesecima biti sve skuplje seme.Sad koliko je istina videcemo....

Racunaj malo:
684 u institutu vp cena 3020 din - 18% rabat = 2476.40 din * 8% pdv = 2674.51 din.U tome nemas troskove prevoza,marzu...
Oni svake godine imaju puno starog semena, zato i ne kupujem vec godinama nista od njih.
A sto se tice rabata, veci su od 18%.

Kod nas je cena 2610 din, a najskuplja grupa(666,606..) 2850 din.Nisam siguran, mislim da zp600 i 341 je gratis tretiran Imidorom.
 
Od ranijih grupa zrenja imaš hibride ZP341,ZP434,ZP360,ZP42a i svi su oni pogodni kako za vršidbu u zrnu tako i za berbu u klipu.Od najnovijih hibrida FAO grupe 400 imaš ZP427 a takođe me oduševio ZP454(trebao je imati oznaku ZP444 ali zbog sličnosti oznake sa jednim drugim hibridom promenjena je),ima izuzetno veliki klip za FAO grupu 400,sa jako lepim zrnom.Probaj naći neki od tih hibrida,sigurno ćeš biti prezadovoljan,cena je povoljna a prinos izuzetno dobar.
@pidikanac
Danas sam bio u prodavnici Instituta za kukuruz u Zemun Polju i imaju u prodaji ZP684ultra tretiran sa Imidorom.Ako planiraš da ga kupiš zovi sutra da naručiš pošto se roba brzom poštom šalje subotom.
 
Nazad
Vrh