ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Samo da se vratite 1 stranicu nazad,nista vise...ne vas mrzi i svi cekate na gotovs!

Kao što sam i obećao,evo cena:

ZP427,ZP444,ZP505,ZP555,ZP560,ZP600,ZP606,ZP666 3.564,00 din za vreću 25 000 zrna

ZP 434,ZP544,ZP684,ZP684 ultra,ZP735,ZP300b,ZP718b 3.264,00 din

ZP341,ZP360,ZP360 ultra,ZP 42a,ZP578,ZP599,ZP633,ZP677,ZP704 2.895,00 din

ZP611k-kokičar,ZP504su-šećerac 6.480,00 din



Cene su maloprodajne sa uračunatim PDV-om.Seme kupljeno u prodavnici Instituta za kukuruz u Zemun Polju je GRATIS tretirano insekticidom IMIDOR.
 
Sto se tice diskusije sa prethodne strane, o jeftinom semenu, iznecu svoje iskustvo. Pre nekoliko godina resimo naknadno da posejemo jos 6kj kukuruza, da ne bi isli opet do instituta kupimo seme u poljo apoteci u Jakovu(drzao je neki covek iz Sapca). Vrece su bile identicne kao i one sto smo uzeli na institutu, deklaracja... sve u fulu. Posle setve tu gde smo sejali to seme nije niklo skoro 30 posto, sledece razocarenje je bilo sto polovna toga sto je niklo nije odseklo rod, vec bilo jalovo, i na kraju to sto je imalo rod, to su bili sve sami pabirci. Jedan, jedini pravi klip nije bio. Na tih sest jutara nabrali smo dve petotonke i jednu jednosovinku pabiraka. Od tada odemo lepo na instiut i glava nas ne boli. Vise nam se nikada nije desilo da je rod omanuo, cak ni u ovoj susnoj godini. Svakom bih predlozio da ode do instituta i uzme seme ili bar na nekom 100% proverenom mestu, jer ko ne plati na mostu, plati na cupriji. Mi smo na cupriji tog puta, platili bas momacki.
 
@diklofen
Prvo da odgovorim na tvoje pitanje kako prepoznati originalno seme Instituta za kukuruz Zemun Polje.Pored holograma na etiketi od ove godine hologram se nalazi i na vreci,to je još jedan vid zaštite od falsifikata.Vodite računa gde kupujete seme,nikako van objekata ovlašćenih prodavaca.Ako Vam je bilo šta sumnjivo obratite se na neki od telefona predstavnika Instituta za kukuruz.Ta cena vreće koju si naveo je sama po sebi sumnjiva,nigde u prodaji nema semenskog kukuruza po toj ceni a i struktura hibrida daje povoda za sumnju,tih hibrida nije nigde ostalo na lageru-sve količine su prodate.
Za vršidbu možeš izabrati između ZP341,ZP360,ZP434,ZP505,ZP555,ZP560 ili najnoviji hibrid FAO grupe 400 a to je ZP427
@drobi
Taj film neces gledati ove godine.
 
Poslednja izmena:
Šalje,zovi prodavnicu na br.telefona 011/37 54 992

---------- Poruka napisana 26-01-12 u 07:27 ---------- Prethodna poruka je 22-01-12 at 18:32 ----------

Ja još malo pa odoh u Zemun Polje,kolege koje su najavile dolazak neka budu tačne,čekam Vas u 10h na ulazu u Institut:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 17:20 ---------- Prethodna poruka je at 07:27 ----------

Evo dođoh i ja kući,nadam se da su svi članovi i moderatori koji su bili u poseti Institutu za kukuruz u Zemun Polju zadovoljni posetom:osmeh:
 
Danas doneo nesto semena iz instituta, nazalost nisam mogao juce da budenm prisutan na druzenju.
Uzeo sam 17 vreca dobrog starog 677 u planu je jos da se uzme 606.



Uploaded with ImageShack.us
 
Dobro si pazario,vidim da je svo seme tretirano Imidorom.Nemoj dugo da čekaš za kupovinu ZP606,količine su ograničene a taj hibrid se zaista dokazao i ko ga je isprobao nema šanse da ga menja.
 
Kakva su iskustva kolega sa zp666 tj kakvi su bili prinosi prosle godine ko ga je sejao i kakvo je bilo djubrenje
 
Mene zanima kakva su iskustva sa novim hibridom iz FAO grupe 400, a to je 427. Šta je razlika između njega i 434, da li je predviđen za branje ili krunjenje. Zvao sam prodavnicu u Zemun polju i rekli su mi da najnovijeg hibrida ZP 444 neće biti u prodaji. I još jedno pitanje, kada će Institut konačno da abdejtuje sajt koji uopšte ne sadrži informacije o najnovijim hibridima.
 
@rajko75
Pogledaj par strana unazad.mislim da je neko pisao o ZP666.Ja sam lično prezadovoljan sa tim hibridom a i sve koje znam a sejali su ga imaju samo reči hvale za njega.
 
Kakva su iskustva kolega sa zp666 tj kakvi su bili prinosi prosle godine ko ga je sejao i kakvo je bilo djubrenje

Rajko ja sam imao prošle godine zp666-606 posejano pola pola 7kj parcela i sa njima sam prezadovoljan, prosek klipa po kj 10000kg (dve ravne zmajevke) stim da je bolji za nijansu zp606 pošto sam na jedan kraj kipovao 606 a na drugi 666 i uvek je 606 bilo teško izneti do kraja (zmaj 222 i 500m duž).Inače 666 je niži rastom od 606 za nekih 20-30cm i nema problema sa poleganjem, klip kod 666 je vretenast i malo je tanji od 606 i imaju lepo duboko zrno sa 16 redi u proseku.Lepo se bere (čisto) samo vodi računa na vlagu u berbi da se nebi okrunili a što se tiče otpuštanja vlage iz zrna tu je 666 za nijansu bolji.Od đubrenja sam koristio NPK 15-15-15 250kg po kj zaorano ujesen a sproleći 150kg urea predsetveno, predusev suncokret.Inače ovo mi je arenda prva godina kako obrađujem pošto je predhodni arendaš malo zapustio tu parcelu.Ovo je ukratko moje iskustvo sa tim hibridima.
 
008.jpg
@jovke
Hteo sam da Ti odgovorim ali sam imao tel.poziv pa posle zaboravih:spavam:ali evo sad ću se ispraviti.
Oba hibrida su FAO400 s tim što je ZP427 par dana kraće vegetacije tj nešto je raniji i može se sejati malo gušće(do 75 000 biljaka/ha).ZP427 je hibrid najnovije generacije ZP hibrida,niže stabljike,nisko nasađenog klipa,uspravnih (erektilnih)listova.Oba su tolerantna na sušu,stabilne stabljike,kod ZP427 klip je niže nasađen.Oba su predviđena i za kombajniranje ali i za branje u klipu s tim što se mora voditi računa o vlagi pošto oba hibrida brzo otpuštaju vlagu a pogotovo ZP427.Zrno im je kvalitetno,sa povećanim sadržajem proteina.Pokušaću kasnije da ubacim slike iz kataloga.
007.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala puno, ako može pošalji slike i neke osnovne karakteristike. Poslednja moja rečenica se odnosi na Institut, mogli bi malo da budu i marketinški orjentisani i svoj sajt da dopunjuju sa najnovijim informacijama. Pozdrav.
 
Rajko ja sam imao prošle godine zp666-606 posejano pola pola 7kj parcela i sa njima sam prezadovoljan, prosek klipa po kj 10000kg (dve ravne zmajevke) stim da je bolji za nijansu zp606 pošto sam na jedan kraj kipovao 606 a na drugi 666 i uvek je 606 bilo teško izneti do kraja (zmaj 222 i 500m duž).Inače 666 je niži rastom od 606 za nekih 20-30cm i nema problema sa poleganjem, klip kod 666 je vretenast i malo je tanji od 606 i imaju lepo duboko zrno sa 16 redi u proseku.Lepo se bere (čisto) samo vodi računa na vlagu u berbi da se nebi okrunili a što se tiče otpuštanja vlage iz zrna tu je 666 za nijansu bolji.Od đubrenja sam koristio NPK 15-15-15 250kg po kj zaorano ujesen a sproleći 150kg urea predsetveno, predusev suncokret.Inače ovo mi je arenda prva godina kako obrađujem pošto je predhodni arendaš malo zapustio tu parcelu.Ovo je ukratko moje iskustvo sa tim hibridima.
Sale kazi mi molim te jos na koji si razmak sejao te hibride/gustinu,Turija ima dobru zemlju a to je svakako dobar prinos sto si rekao s obzirom na prilicno susnu proslu godinu,pozdrav i hvala ti jos jednom
 
Rajko ja sam ih sejao na 24,5cm pošto ih berem beračom tako da su klipovi srednje veličine radi čuvanja u čardaku a inače može češće (22cm) samo dobra agrotehnika i đubrenje i nebojse suše dobro podnose.Ja sve hibride 600 grupe sejem na 24,5cm zato što ih berem.
 
ZP hibridi su najbolji hibridi,samo treba ispostovati procedure pre setve i nema brige i ne razumem ljude koji uzimaju ove americke i strane hibride pored odlicnih nasih ZP hibrida.. 684 je isto dobar hibrid..
 
Nazad
Vrh