ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
[TABLE="class: MsoNormalTable, width: 325"]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]Hibrid
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]Setva
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]Berba
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]Vlaga (%)
[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]Prinos (kg/ha
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 427
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
70000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
66000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
10,5


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9155


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 505
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
65000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
64000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
14


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9058


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 555
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
65000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
62000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
12,7


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9018


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 606
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
60000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
56000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
14,4


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9967


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 648
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
60000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
54000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
14


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9058


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 666
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
60000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
58000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
13,2


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
10769


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 684
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
60000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
58000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
15,3


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9608


[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 69, bgcolor: transparent"]ZP 749
[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
60000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
58000


[/TD]
[TD="width: 64, bgcolor: transparent"]
15,3


[/TD]
[TD="width: 89, bgcolor: transparent"]
9865


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Evo obecanih rezultata.

Napomena;njiva na kojoj su mereni prinosi je bila bez kise od setve pa sve do kraja jula,rezultati su 100%tačni.


Agrotehnika:zaorano 100kg MAP a po kj na dubinu od 35 cm,zatvaranje brazde u februaru,predsetveno 170kg-kj UREA,setva 17.04.
jedno špartanje,folijarna prihrana uz tretiranje herbicidima.
 
Poslednja izmena:
A do cega je tolika raznolikost ?
Jedan hibrid a tolike oscilacije.
4 razlicita kukuruza sa belom i crvenom taluskom

Pozdrav kolega. Po mom skromnom misljenju, razlika u boji taluske ako sam dobro skontao cutke ili kocanjike moze biti jedino do loseg semenskog proizvoda , ne moze biti do doradnog centra . Doradni centar moze da zabrlja tako sto ce u dzaku biti puno loma, i bice losa frakcija bice lose recimo istretirano fungicidom. Ovde je u pitanju lose upravljanje semenskom proizvodnjom rezultat je los geneticki materijal.
 
Ili doradni centar namerno krsti ciste hibride sa nekim XX semenom kako bi dobio na kolicini,ipak te njive kontrolise institut u toku proizvodnje a kad dodje do pakovanja onda tu nastupaju "nasa posla".
 
Kako mozes biti tako siguran u nesto sto nisi ni video?A sta mislis da li postoji mogucnost da je u sejalici ostalo nekog drugog semena?Mozda je i kombajn pre te njive vrsio neku drugu u kojoj je bilo čokanja druge boje?Bas sam skoro video nesto slicno,poceo kombajn da radi a ispadaju beli cokanji a nebi trebalo.Zato Vas molim da ne lupate gluposti o losem genetskom materijalu a da niste ni videli u cemu je problem.
 
rasa02
Sve je moguce. Pod pretpostavkom da je sve ostalo ok onda je do semenske proizvodnje. Doradni centar kontrolise semenska kuca i ako zeli i dalje da radi sa semenskom kucom ne sme da brlja inace im se oduzima licenca. Ja to nisam video , ako je masovna pojava u usevu , a ako je kao kod Kisha tu i tamo po neki to nije strasno.
 
Inace sto se tice crvenog ne znam zasto ali pre mnogo godina nekih 10-ak su dedovi krunili saku crvenog i stavljali u sejalicu,zasto ? *ebem li ga.
Ove su godine radnici nasli jedan klip crvenog kukuruza i bas sam bio iznenadjen,a bio je nadjen kad smo brali NS hibride i ne mislim da je to ista lose taj jedan klip.
 
Od više desetina hiljada klipova normalno je da se nađe i par klipova koji su atipični,to spada u statističku grešku.Hteo sam samo da kažem da se ne mogu donositi tako teške ocene da se radi o lošem genetskom materijalu na bazi priče rekla kazala a da uopšte nisi upućen u problem.Za takve procene bi i mnogo iskusniji i ozbiljniji stručnjaci bili oprezniji.
 
Zašto se dešava ovo ?? Nije moj , ja nisam slikao ali mi se desilo slično sa ZP 677 ......... U zmajevku je stalo 32 redi tojest skoro hektar !!

fu9sh5.jpg



Zbog ovoga neću da kupujem seme bilogde nego direktno iz Instituta ...........
 
Losa oplodnja i losa tolerantnost na USTILAGO MAIDIS!

---------- Poruka napisana u 22:29 ---------- Prethodna poruka je at 22:23 ----------

Od više desetina hiljada klipova normalno je da se nađe i par klipova koji su atipični,to spada u statističku grešku.Hteo sam samo da kažem da se ne mogu donositi tako teške ocene da se radi o lošem genetskom materijalu na bazi priče rekla kazala a da uopšte nisi upućen u problem.Za takve procene bi i mnogo iskusniji i ozbiljniji stručnjaci bili oprezniji.

Pa uvek ispada da semenska kuca nije kriva za neku pojavu na njivama (nije rec o ZP nego o svim kucama) nego da su zbog neke pojave krivi proizvodjaci sa losom agrotehnikom. Mene niko ne moze ubediti da je recimo Pionir ove godine imao propisanu klijavost, nije imao ni 70 % klijavosti i naravno oni su rekli da nisu oni krivi nego vremenski uslovi . Dakle ukoliko je covek rekao da je imao na parceli razlicitog kukuruza zbog toga je kriva semenska kuca i niko drugi, to sto je imao od 12-18 redova zrna to je normalno, ali razlicita boja kocanjike drugi fenotipi stabljike su svakako greska u semenskoj proizvodnji svidjalo se to nekome ili ne. Pozdrav kolege!
 
Kupio sam na istom mestu as 42(malo odudara od naziva teme) i vrlo interesantno.Na parcelama gde je kukuruz bio bolji čokanje je belo a gde je lošiji crveno a bilo je da prilikom prelaska na druge parcele ne praznimo kutije,šta se tu izdešavalo
 
Nazad
Vrh