ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Kod nas u demo ogledu najbolje se pokazao 707.
Posejan na 24.5cm.Klipovi ko cepanice,i sto je najvaznije zdravi.
Ove susne godine na nasim njivama glavnu ulogu je odigrala gustina setve i kasna grupa zrenja.
 
Vlaga posle kise, kad mi firma dozvoli vrsim.
Nazalost tu je bilo 2kj u ogledu od 12kj ukupno, realan prosek je oko 37m/kj plativog i ja sam skroz zadovoljan.
Nisam imao trulog,vracanja sa silosa i ostalih gluposti.
Isao je starac sve kontra nego ja i isto prosek imao kao ja, rezultat skuplje seme,vise potrosenog,vise nadjubrio a zapravo manje dobio. Seoske price rekla kazala je racunam.
 
Реци ми ове 4001,5001 и 6001 јеси ли имао где још на својим њивама или само у огледу?
 
Imam na prodaju seme kukuruza iz 2021.godine:
ZP 5601 2 kom
ZP 666 3 kom
ZP 606 1 kom
Svo seme je fabrički tretirano insekticidom Force 20CS, drugaru ostalo od prosle godine, za ovu godinu mu ne treba jer ne seje kukuruz.
 
Znate li cene ZP hibrida?
Danas sam čuo, 427 -5000 din, 4007 - 4300 din. Navodno su to trenutne cene,a uskoro će uslediti poskupljenje.
 
Slicno je sa vecinom visokih Fao grupa kod ZP hibrida, u kisnoj godini odvale sa prinosom, ogromni klipovi a u susnoj zestoko podbace

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Da li je neko sejao ZP 4790 ? I kakva su mu iskustva sa njim ?Trazio sam neki noviji hibrid slican 427 , ali 427 vise ne tretiraju , tako da cu ovaj verovatno uzeti ..
 
Nazad
Vrh