ZMAJ kombajni

Da pitam ovde mada nije mjesto, Osovina na slamotresu je 28, e sad posto su stari(drveni) lezajevi poderani,mislim da ih pravim jer nema za kupiti,od kojeg drveta da radim-mislio sam od kuvane bukovine(koje drvo jos moze?),pa me zanima koliku rupu da busim,mislim kolku toleranciju da stavim.,
 
jel mozes da mi slikas radap ciger?

- - - - - - - - - -

ja sam juce i prekjuce menjao spojnicko vratilo na mom zmaju 142.sad nema lufta.nisam slikao jer sam se dobro istopio na suncu.

- - - - - - - - - -

Danas namontirano nazad,ujutru pre sunca biter da se spoji i to je to.Timken lezajevi kupljeni,a za kucista deru preko 60e jaje i kuciste.Kod nekog lika sam nasao bez racuna za 43e.
reci mi ddragane jel podmazujes lezajove il trce kolko trce,misim na lezajeve od bubnja i bitera.
 
Ja se izinjavam nisam naveo da nije zmajev kombajn u pitanju,najvise me zanima kolika treba da je tolerancija na promeru rupe.Ja sam mjerio osovinu a po izgledu nije pojedena i bilo je 28 mm
 
reci mi ddragane jel podmazujes lezajove il trce kolko trce,misim na lezajeve od bubnja i bitera.
Samo onaj kod pinjona za br.obrtaja bubnja mazem,ostale ne.Hteo sam sad kad je bilo dole da izbusim neke rupe na kucistu i nekako sprovedem mast do lezaja al plasio sam se da ne zajebem stvar pa napravim jos gore.

- - - - - - - - - -

Ja se izinjavam nisam naveo da nije zmajev kombajn u pitanju,najvise me zanima kolika treba da je tolerancija na promeru rupe.Ja sam mjerio osovinu a po izgledu nije pojedena i bilo je 28 mm
Pa pitaj u temi gde ti pripada kombajn.
 
Poslednja izmena:
Gde znam kolko ce da traju.Zavisi koliko kombajn radi.
Za podmazivanje ostalih lezajeva koristim Krusevacku LPD zutu.(nisam siguran da li je ta oznaka pa zato sam napisao koje je boje)
 
Ja obavezno pre ugradnje otvorim ležaj napunim mašću, zatvorim pa ugradnja. E sad dali grešim ne znam.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
jednom ko nijednom treba svaki dan da se podmaze i trajace duplo troduplo duze,e mozda je bolje i nepodmazivati jer je i mast skupa ko kajgana,ja nekupujem mast al vidim da je jako skupa.

- - - - - - - - - -

jeftiniji su lezaji
 
zzivica vaši saveti zlata vrede. :osmeh: Ddragan ne odgovarajuća i preterana količina masti hoće još više da greje ležaj a samim tim će dodata i već postojeća mast unutar ležaja da se greju i polako tope.Kada se otope iscure,ležaj ostaje suv i dalje se zna.
 
hvala kolega,tako i ja negde stezem ali ako neko zna tacan podatak zamolio bi da napise..unapred hvala:ppozdrav:
 
Daki ja lanac stežem toliko da može sa rukom da se pomera levo desno na lančaniku, inače bolje malo labav nego pretegnut.
 
Nazad
Vrh