ZMAJ kombajni

Jel ubacuješ čaure u "srednju remenicu" ili tuljak-glavčinu navaruješ? Ili možda nešto treće?

Ubacena hilzna od fapa promera klipa 123mm to je dosta tvrd i klizni materijal i pokazalo se bolje-dugovecnije od navarivanja tuljka jel je mekanije od hilzne.
to sto pominje Jan da pucaju hilzne je do majstorovog majstorluka.
Ta treca varijanta sa tuljkom u plusu od standardnog 125mm bi bilo idealno, al neznam gde bi mogao takav tuljak da se kupi, mozda samo da se naruci kod neke domace radionice.

uradjene nove biksne i bolcne.
attachment.php
 
Kod mene su tu ugrađeni konusno valjkasti ležajevi i kao rukavac dotežem ako treba (za dve godine nije dotezan) sa maticom i kontriram sa drugom i više ne trese varijator vožnje.
 
Ima da se kupi tuljak,samo sto on kosta 80-85 eu,a treba jos samo prosiriti rupu na srednjoj remenici.
nije to mnogo skuplja investicija al naj sigurnija po meni!

nove bolcne su knap usle u caure na sasiji!
znaci za 9god. koliko je kod mene nije razlokao taj deo, nego su stradale caure na viljusci i bolcnovi. dal je bio remontovan pre nego sto je stigao kod mene ne znam.
 
Spominjana caka ali ne u završenoj varijanti nego u pripremnoj.
Odnosno ovako se postavi parče materijala(može i deblje) i ludački zavari sa svih strana. E onda kad ga zategneš sa radapcigerom (kod nas uglavnom kažu svlakač) onda ili svlačiš ležaj sa kućištem i burencetom ili će provući kućište preko burenceta i ležaja. Nema potrebe za kalapačanjem-čekićanjem. Dovoljan je besan kombajner koji šrafi u sred sezone ili majstor koji je taman hteo da se bućne u bazen.
Ah da. Radapciger..... Nije mi se dalo al ipak sam izašao da ga uslikam....
A evo i par slika spojničkih osovina.

Par broj jedan je skinjen nakon 2 godine (4 sezone) rada kod nas a Bog zna kad je ugradjen.
Par broj dva je otkazao nakon 1 (jedne) godine (2 sezone) rada.
Ugradjen treći par pa ćemo videti koliko će ovaj trajati.
 
Parce materjala varis na oba kraja gde dodju pipci od radapcigera?U principu ojacavas taj deo gde treba da se vuce posto je kuciste tu najtanje.Jel tako?
 
Da,trebalo je da slikam sa dva komada materijala.... Ovako malo zbunjuje.
Tako je. Suština je ojačati kućište.
 
@sinisa, da ne strada zbog lezaja ili siroke remenice.
Promenuo sam tu spojnicku pre 4god. sad malo dobila lufta i to na stari leza sam je stavio!
sad sam premestio na mecku istu samo ce dobiti novi lezaj :osmeh:
 
Pa znaš kako.... Kupili smo kombajn sa onim prvim parom spojničke i taj par je zvonio lupao ali je išao! Kod nas jedno 2 godine a kod prethodnog gazde ne znam koliko i skinuli smo ga da nas ne bi negde ostavio na putu ili njivi. Kad smo kupili drugi par i ugradili taj je trajao godinu dana i zveknuo je na njivi. Da bi završili sezonu opet smo vratili stari par i tako lupajući završili sezonu. E sad je opet novi par ugradjen pa ako i taj brzo počne dobijati lufta onda ću morati tražiti kvar. Mada nzm gde jer svaki put sve pregledam ali ništa "čudno" ne nalazim.... Ležaj smo prošli put stavili novi a sad smo ga prebacili na ovaj novi par. D.K, a šta bi moglo biti oko remenice ili ležaja što bi prouzrokovalo kvar? Možda sam nešto prevideo..... Šta i ostala raja misli?
Inače nešto mi se niko ne oglašava po pitanju rešenja podmazivanja tuljka remenice varijatora vožnje. Tj ovog
Nije valjda da niko ne zna? Ili se nikom ne mozga?
 
@sinisa,taj tuljak bi trebalo da ima sa jedne strane urezan navoj M10x1 za mazalicu,i rupicu na spoljnoj strani tuljka,kroz koju ide mast,koja podmazuje srednju remenicu,a u remenici je filc koji razmazuje mast.
 
Pozdrav.Mislim da sam se predstavio gde treba a ako nisam recite mi gde treba.Naime imam problem sa lancima elevatora mase.Stavio sam nove i od tada stalno mi beze u levu stranu.Molio bih kolege koji znaju u cemu je problem da mi pomognu.Kombajn je Zmaj 162.Hvala.
 
I dve karike u remenici koje nedaju da mast podmaže remenje.... Znam ja kako bi trebalo da je. Nego kako rešiti ovaj tuljak kada nema kanala za podmazivanje remenice nego sva mast završi izmedju dva ležaja.... Vidite da sam gurnuo žicu za varenje kroz rupu s navojem za mazalicu i šrafciger pardon odvijač kroz rupu za podmaz.
Dragane Saviću proveri sve ležajeve i kućišta u tom elevatoru pogotovo gornja dva i kad našpanuješ ujedno i izravnaš gornju osovinu trebalo bi da sve bude ok. Jel znaš da se lanac podešava na elevatoru i sa jedne i sa druge strane? Ako si ga španovao samo sa jedne eto gde grešiš a ako nije to onda ne znam šta je. Odgovoriće još neko siguran sam a i rešićeš problem-neko će već pogoditi u čemu je kvaka.
 
Nazad
Vrh