ZMAJ kombajni

Jel ubacuješ čaure u "srednju remenicu" ili tuljak-glavčinu navaruješ? Ili možda nešto treće?
 
Hilzne od fapa-ili bilo koje hilzne popucaju,raspadnu se.dok sam radio kod jednog strugara,odradili smo tako par varijatora i par njih je popucalo...najbolje je obraditi(poravnati unutrasnju glavcinu,pa navariti srednju remenicu,ili skuplja varijanta,staviti novi tuljak,veceg precnika,pa prosiriti remenicu...
 
Jesi isprobao nekad koliko je tvrda glavcina-tuljak? Disk nije ni blizu toliko čeličan pogotovo ne taj deo diska koji se seče i postavlja u remenicu.
 
@sinisa,bilo koja hilzna,koja odgovara po dimezijama,mislim da je tuljak fi125mm.i remenica i tuljak su od sivog liva,ali je tuljak termicki obradjen to sam imao prilike da vidim na originalnom crtezu iz zmaja.
 
Da Jan,znam i ja da treba uzeti onu koja odgovara dimenziji tuljka samo sam mislio da se zna od kog je fapa pa da mi to malo olakša potragu.... Ali ok! Dobro je i ovako. Inače navodno štima hilzna i od nekog Volvo kamiona. E kad smo već kod remenice varijatora voznje....
Pitanje za sve. Kako rešiti podmazivanje remenice kroz ovakav tuljak-glavčinu?
 
Evo sta smo danas radili.Sa bubnja i jedan lezaj sa bitera sisli bez problema,a ovaj iza siroke remenice na biteru nas ubio.Sta predlazete koje lezaje da kupim?
fotografija09241.jpg

fotografija09231.jpg
 
Ddragan
Evo sta smo danas radili.Sa bubnja i jedan lezaj sa bitera sisli bez problema,a ovaj iza siroke remenice na biteru nas ubio.Sta predlazete koje lezaje da kupim?
Ne samo ležaje već i novo kućište :haha: malo se šalim. Po slici vidim da vam bilo "veselo" u takvim situacijama ništa bez grejanja.
 
Nije grejano(nismo imali gasa,a verovatno bi grejali mada ja licno ne volim to),pravili smo radapciger i 3 su izasli glatko a ovaj jedan smo zasecali brusilicom i kidali ga sekacem dok kuciste nije sislo.Posle zasekli unutrasnju kosuljicu,i onda je lako bilo.
Kuciste naravno ujutru novo,a cije lezajeve da kupim,kog proizvodjaca?
 
A da predložimo koje da ne kupiš? Moje mišljenje je npr skf,fag,timken,ntn,nsk,snr i njima slični. A nikako kg,dpi,wbf(mada smo mi kupili kombajn sa wbf-ovim ležajevima na tim kritičnim pozicijama,radili jednu godinu i skinuli smo ih potpuno ispravne a bog zna kad ih je prethodni gazda stavio i koliko su se naradili-zamenjeni su fag-ovim u paketu sa kućištima koja su imala lufta) Kojom-kakvom alatkom skidate ta kućišta? Ima jedna prosta caka koja uveliko pomaže pri skidanju tih kućišta a čini mi se da se kod Dragana ne primenjuje.
 
Radapcigerom smo skidali kucista.Nemam ja puno iskustva sa zamenom lezajeva na biteru i bubnju tako da slabo znam i cake za skidanje.Ako te ne mrzi objasni kakva caka ili ovde ili u pp.Ja sam razmisljao o SKF-ovim lezajevima ili timken.Neki mi preporucuju neke ruske i ukrainske.Zato sam pitao za savet ovde.
 
Ne mrzi me,samo nisam siguran da ću biti shvaćen..... Caka je prosta. Uzmeš komad materijala fi 10 ili 12mm x širina proreza na kućištu tj širina nožice radapcigera (~20 30mm) i taj materijal zavariš (pre nego što pokidaš kućište) sa spoljne strane kućišta na deo koji vuče nožica. Znači caka je da sprečiš ono što se tebi desilo. Nožica ti je isčupala deo kućišta a da nisi ni potego redovno radapcigerom.... Ako ti nije jasno uslikaću ovih dana jedno kućište pa će ti biti jasnije.
Ah da... Man se rusa i kusa i stavljaj ove koji su sigurni. Barem su meni sigurniji.
 
Otprilike razumem,ali ipak uslikaj kad se setis?:osmeh:Nezgodno je za objasnjavanje.
Dok smo polako natezali kljucem bilo je ok,nije pucalo ali nije ni islo e kad sam cuknuo cekicem u radapciger odma je puklo kuciste.
 
Na zmaju fabricki katalog su svi skf lezajevi a moze fag ili ntn i onda si miran 10godina minimum.
 
Ne mrzi me,samo nisam siguran da ću biti shvaćen..... Caka je prosta. Uzmeš komad materijala fi 10 ili 12mm x širina proreza na kućištu tj širina nožice radapcigera (~20 30mm) i taj materijal zavariš (pre nego što pokidaš kućište) sa spoljne strane kućišta na deo koji vuče nožica. Znači caka je da sprečiš ono što se tebi desilo. Nožica ti je isčupala deo kućišta a da nisi ni potego redovno radapcigerom.... Ako ti nije jasno uslikaću ovih dana jedno kućište pa će ti biti jasnije.
Ah da... Man se rusa i kusa i stavljaj ove koji su sigurni. Barem su meni sigurniji.
Danas namontirano nazad,ujutru pre sunca biter da se spoji i to je to.Timken lezajevi kupljeni,a za kucista deru preko 60e jaje i kuciste.Kod nekog lika sam nasao bez racuna za 43e.
 
Nazad
Vrh