ZMAJ kombajni

drugari potrebna mi je pomoc zaglavio mi siguronosni ventil hidraulike onaj ispod kabine i skinuo sam da ga dam majstoru na popravku,ali posto nisam bio siguran da je samo on u kvaru skinuo sam i onaj darugi ventil konstantnog protoka i dao majstoru nekom u trstenik na popravku pre 15 dana alinema ni traga ni glasa od majstora nemogu da ga pronadjem nigde.pa me interesuje jel ima neko da proda ta dva ventila i koja je cena.
Ti si kralj kako ti se ne javlja majstor,jer znas gde zivi,broj tablice na kolima...
 
Ti si kralj kako ti se ne javlja majstor,jer znas gde zivi,broj tablice na kolima...

brate tu gde zivi tu ga nema zovem ga na tlelefone nejavljase,vozio sam ga 100 puta do sada posto vozim putnike i on dolazio samnom ovde po kosovu popravljao hidrauliku i ja mu dam jednog dana moje ventile da popravi i vise ga nema nigde
 
Brate mili ti si ga najebo.Tesko da ces naci polovne ventile,bar da su dobri.Jedino sa nekog otpada ali tesko.Nisi napisao koji je kombajn ali mislim da je neki Z132-133. Ventil konstantnog protoka nov u PPT Trstenik kosta 13365din +pdv a ventil sigurnosti je 6390 + pdv.To je barem bila cena pre 2 godine.Remont je 50-70% od novoga.
 
Brate mili ti si ga najebo.Tesko da ces naci polovne ventile,bar da su dobri.Jedino sa nekog otpada ali tesko.Nisi napisao koji je kombajn ali mislim da je neki Z132-133. Ventil konstantnog protoka nov u PPT Trstenik kosta 13365din +pdv a ventil sigurnosti je 6390 + pdv.To je barem bila cena pre 2 godine.Remont je 50-70% od novoga.

Nadam se da nece da se ljuti clan 565 ali upitanju je kombajn ZMaj 162... Taj sa njoegovog avatara..

- - - - - - - - - -

JEdno pitanje samo... Koje lezajeve mi preporucujete da stavim na prijemni biter (Zmaj 132).. Da stavim SKF ili FAG??? Prodavac mi nudi FAG ali ja sam vise za SKF... STa vi mislite???
 
Ja sam stavljao NSK a ovi su podjednako odlicni tako da covek samo da odluci onako bez veze.To su cuvene marke i nose kvalitet.Doduse ne onaj od nekada ali dobri su.Primetices da se jedan lezaj pravi u jednoj zemlji a neki drugi model iste marke u drugoj zemlji.
 
Brate mili ti si ga najebo.Tesko da ces naci polovne ventile,bar da su dobri.Jedino sa nekog otpada ali tesko.Nisi napisao koji je kombajn ali mislim da je neki Z132-133. Ventil konstantnog protoka nov u PPT Trstenik kosta 13365din +pdv a ventil sigurnosti je 6390 + pdv.To je barem bila cena pre 2 godine.Remont je 50-70% od novoga.

zmaj 161,pa ja sam ga stvarno najebo nije to bas jeftino
 
Zar ti nije bilo lakse da samo izvadis celu osovinu zajedno sa kucistima i remenicom nego da i kabinu skidas?

Ja nemam kabinu na njega samo bunker.. Bunker sko skinuli za 20min i kajla je neverovatno lako izasla tako da nas nije nista namucilo... Samo cekam sad osovinu i sklapanje moze da pocne... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

zmaj 161,pa ja sam ga stvarno najebo nije to bas jeftino

Pogledaj malo oglase druze moze da se naleti na neki ZMaj 161 za delove rasturen... Mozda imas neke srece neznam sta da ti kazem...
 
Ja sam brate mili to mlatio ceo dan dok nije izaslo.Zato sam promenio i osovinu i lezajele i kucista samo da vise to ne radim.E sad juce vidim na drugom kombajnu se nesto rasklatio lezaj.Znaci opet ista prica.
 
Mi to skinemo i zamenimo lezajeve za jedan dan samo je problem jer ovaj sto treba da mi obradi osovinu moze tek u Ponedeljak - Utorak... Zato pauza... Inace do sad bi nesto i sastavili... Da ne poverujes kako se sve lako skida bez problema... Vise sam se uplasio nego sto je stvarno bilo tesko...
 
Kolege juce je bila glavna proba mog 162 u jecmu,odusevio me kako je lako raditi sa njim,inace ovo mi je bilo prvo kombajniranje.Nisam je forsirao terao sam je u prvom pun variator al kako sam osetio moze on i brze ali za pocetak dok ne udem u stos dobro je i ovako:osmeh:
 
Mi nasu 161 teramo drugom brzinom na 5,5km u zitu i kukuruzu nekako najlepse tada radi retko kada idemo prvom!
 
Izremontovan varijator voznje.
attachment.php

attachment.php
 
Nazad
Vrh